Ο Ραμάι έσωσε την «παρτίδα» για την Δόξα!

Από έναν βαθμό και τις εντυπώσεις μοιράστηκαν στο Στάδιο του Τυρνάβου (1 – 1), Δόξα Αργυροπουλίου και Ποδοσφαιρικός Όμιλος Ελασσόνας, στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας. Ο Λεωνίδας Γκαραγκούνης έβαλε μπροστά στο σκορ στο πρώτο μέρος τον ΠΟΕ, για να ισοφαρίσει στο δεύτερο, ο Αντώνης Ραμάι και να χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στους «κιτρινόμαυρους».

Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν με πέντε πόντους στην 8η θέση της βαθμολογίας της «μεγάλης» κατηγορίας του Νομού.

Ο Λεωνίδας Γκαραγκούνης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Αργυροπουλίου, ήταν εκείνος που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Ελασσόνας στο 24ο λεπτό, με το 0 – 1 να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 77ο λεπτό ο Αντώνης Ραμάι με πλασέ στη κίνηση μετά από γύρισμα του Ντένις Κουρμπάτι, έφερε το παιχνίδι στα ίσια, μοιράζοντας στις δύο ομάδες από έναν βαθμό. Αυτόν της ισοπαλίας.

Δόξα Αργυροπουλίου (Βασίλης Νάρης): Δαούλας, Κουρμπάτι, Κακαζούκης, Περήφανος, Μπαχτσιβάνος Αστ. (57′ Βογιατζής), Σαΐτης, Γκαραγκούνης, Χατζής, Τσιάγκος, Φουρτούνας (78′ Χατζηγρηγορίου), Ραμάι.

Π.Ο.Ε. (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας, Σιαφαρίκας (80′ Παναγιώτου), Λαγός, Νταμπώσης (87′ Σακοράφας Β.), Συνάπαλος, Καλύβας (57′ Κυρίτσης Γ.), Πετάνι (67′ Μπαρλαγιάννης), Κυρίτσης Α., Ματούλας, Καραγκούνης.