Ο Σκουλάς «σφυρίζει» την ΑΕΛ, ο Φωτιάς τον Απόλλωνα

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές που θα διευθύνουν τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος για τη δεύτερη αγωνιστική.

Στο παιχνίδι της ΑΕΛ απέναντι στη Παναχαϊκή που θα γίνει το απόγευμα της Τετάρτης ορίστηκε ο κ. Σκουλάς του Συνδέσμου Θεσσαλίας, ενώ για τον αγώνα του Απόλλωνα Λάρισας με αντίπαλο την ΑΕΚ το απόγευμα της Πέμπτης διαιτητής θα είναι ο κ. Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας.

Αναλυτικά:

Τρίτη (24/10) 

15.00 ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Σκορδίλης (Κέρκυρας), Στεφούλης (Γρεβενών)
4ος: Τσετσίλας (Γρεβενών)

15.00 Κέρκυρα – Σπάρτη
Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)
Βοηθοί: Πασχάλης (Ηπείρου), Καραλής (Ηπείρου)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

17.15 Λεβαδειακός – Αιγινιακός
Διαιτητής: Ζαραβίνος (Αθηνών)
Βοηθοί: Κορτέσης (Αθηνών), Νιδριώτης (Αθηνών)
4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

17.15 Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Καρακώστας (Λάρισας)
4ος: Καρατέρπος (Κοζάνης)

19.30 Λαμία – Καλλιθέα
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κουρεντάς (Τρικάλων), Νταλούκας (Τρικάλων)
4ος: Ρούσης (Θεσσαλίας)

Τετάρτη (25/10) 

15.00 Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Πρέντζας (Δυτικής Αττικής)
4ος: Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής)

15.00 Εργοτέλης – Ξάνθη
Διαιτητής: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)
4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

17.15 Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Διαιτητής: Κοδρολαίμης (Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Μεσσήνης (Αχαΐας)
4ος: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)

17.15 Άρης – Πανιώνιος
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Δημητριάδης (Καστοριάς)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

17.15 ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Βρούζος (Πιερίας)
4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)

19.30 Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)
Βοηθοί: Κουλά (Ξάνθης), Έμπλιουκ (Ξάνθης)
4ος: Τζουμαλάκης (Σερρών)

Πέμπτη (26/10) 

15.00 Τρίκαλα – Ατρόμητος
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Πριόνας (Εύβοιας), Πάγουρας (Βοιωτίας)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

15.00 Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Παπανικολάου (Κορινθίας)
4ος: Κακρίδης (Κορινθίας)

17.15 ΟΦΗ – Πλατανιάς
Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

19.30 Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Δεμερτζής (Πέλλας), Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)
4ος: Σιδηρόπουλος (Πέλλας)

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...