Ο Σουγλής του έδωσε τους τρεις βαθμούς!

Το γκολ του Στέφανου Σουγλή στο 45ο λεπτό και λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στον ΠΟΕ απέναντι στη Δόξα Αργυροπουλίου, στην αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο γήπεδο της Ελασσόνας.

Οι «κυανόλευκοι» λοιπόν έφθασαν στη νίκη με γκολ του Στέφανου Σουγλή και η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα μπήκε ξανά προσωρινά στη πρώτη «τετράδα» του πίνακα της βαθμολογίας με τριάντα τρεις βαθμούς, με τον Αετό Μακρυχωρίου να έχει παιχνίδι λιγότερο αφού αναβλήθηκε λόγω του χιονιά που περιβάλλει το χωριό του Μακρυχωρίου.

Από την άλλη, η Δόξα Αργυροπουλίου που είχε στο πάγκο της για πρώτη φορά τον νέο της προπονητή, Νίκο Βογιατζή δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κι έτσι παρέμεινε στη δέκατη τρίτη θέση έχοντας δέκα εννέα βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ λοιπόν που έκρινε και την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 45′ και αυτό ήταν για τους γηπεδούχους, με τον Στέφανο Σουγλή να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα και το 1 – 0 να μένει έως το φινάλε, παρά τη μεγάλη ευκαιρία που έχασε ο Αλέξης Τσούτσας στις καθυστερήσεις για να πετύχει την ισοφάριση του σκορ…

ΠΟΕ (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας, Νταμπώσης, Σουγλής, Λαγός, Συνάπαλος, Μαντζάρης (78’ Πετάνι), Κυρίτσης, Ζηρδέλης (66’ Μπαρλαγιάννης), Ματούλας (71’ Καλύβας) , Καραγκούνης (90’ Χατζηβασίλης).

Δόξα Αργυροπουλίου (Νίκος Βογιατζής): Μπαχτσιβάνος, Χατζής, Μπαχτσιβάνος, Τίκας, Κουρμπάτι, Σχοινάς (90+1 , Δίχρης, Φορτούνας (90’+1’ Κόκκορας) , Τσούτσας, Τσιαμούρας, Μπαμπάκος (66’ Πλιάτσικας).