Ο Σπύρο το γκολ, ο Σαρακατσάνης την εμφάνιση!

Μία πολύ σημαντική νίκη σημείωσε στην έδρα της η Ανθούπολη σήμερα το απόγευμα, όπου επικράτησε του Ναρθακίου με 1 – 0, χάρη σε τέρμα του Σπύρο στο πρώτο μέρος. Βέβαια, τη παράσταση με τις επεμβάσεις του «έκλεψε» ο πορτιέρο των γηπεδούχων, Θοδωρής Σαρακατσάνης!

ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ - ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν οι «βυσσινί» έφθασαν τους δώδεκα βαθμούς, ενώ η ομάδα του Γιάννη Τριάντη έμεινε στους είκοσι ένα πόντους ύστερα και από το σημερινό παιχνίδι.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Σπύρο βρήκε δίχτυα με ιδανικό τρόπο από θέση βολής κι έβαλε την Ανθούπολη μπροστά στο σκορ.

ΚΟΓΙΟΣ

Σε μεγάλη ημέρα όπως προείπαμε βρέθηκε ο νεαρός τερματοφύλακας, Θοδωρής Σαρακατσάνης όπου κράτησε το μηδέν για την Ανθούπολη και γενικότερα παρουσίασε ένα πολύ καλό πρόσωπο στην άμυνα της Ανθούπολης, που συχνά πίεζε το Ναρθάκι για να φέρει το ματς στα ίσια…

ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ - ΠΑΥΛΙΔΗΣ

Στο 43ο λεπτό λοιπόν του αγώνα, ο Μπούτσιος σούταρε από το ύψος της περιοχής και ο Σαρακατσάνης με μία εκπληκτική απόκρουση κι ενώ η μπάλα χτύπησε και στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του, έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ. Μάλιστα, στη φάση αυτή ο μέσος του Ναρθακίου, φώναζε, «Τι έβγαλε ρε φίλε;»!

ΠΑΥΛΙΔΗΣ - ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Αγγελάκης σούταρε από πλεονεκτική θέση, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ανθούπολης.

ΚΟΓΙΟΣ - ΜΠΟΥΤΣΙΟΣ

Έπειτα από τριάντα λεπτά, ο ίδιος παίκτης των φιλοξενουμένων αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα από τον κ. Γιάντση, ενώ τον δρόμο για τα αποδυτήρια πήρε και ο Γκουντουμάνης από τον ρέφερι του αγώνα.

ΣΠΥΡΟ - ΜΠΟΥΛΟΥΤΣΟΣ

Τέλος, πολλές χαμένες ευκαιρίες για το Ναρθάκι είχαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Παλαμίδας, Σιδηρόπουλος και Τσούλης Αθ.

Ανθούπολη: Σαρακατσάνης, Βλησαρούλης, Γκουντουμάνης, Ντουρουντάκης (46′ Σουπεκιώτης), Τσιαδήμος, Παυλίδης, Κυριακόπουλος (70′ Καφανέλης), Κυπαρίσσης, Παπακώστας, Κόγιος, Σπύρο.

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Γιάννης Τριάντης): Αποστολάκης, Μπουλούτσος, Αγγελάκης, Κατσικόπουλος, Καπετάνος, Θάνος, Μπούτσιος, Σιδηρόπουλος, Τσούλης Αθ., Τσούλης Δ., Παλαμίδας.