Ο Σ.Σ. Ραψάνης το ντέρμπι στους… πρόποδες του Ολύμπου

Την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και αυτήν εκτός έδρας, πέτυχε ο Σ.Σ. Ραψάνης, κερδίζοντας με το επιβλητικό 4 – 0 εκτός έδρας στον Πυργετό την ομώνυμη ομάδα της Αναγέννησης.

Η ομάδα του Βασίλη Καψούρη έκανε επτά τους βαθμούς της, αφήνοντας την Αναγέννηση Πυργετού στους έξι, προσπερνώντας την στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας για πρώτη φορά μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε στο 25′ με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τζέφρι Σινάν, ο Ρουμπιές. Στο 28′ ο Τσιούτης των φιλοξενουμένων είχε δοκάρι, με το ημίχρονο να βρίσκει τους Ραψανιώτες μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη και στο 50′ ο Κρίστιαν Μπίμπα από θέση τετ – α – τετ, έκανε δύο τα τέρματα των φιλοξενουμένων, ενώ με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Ιωάννου με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζέφρι Σινάν, έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενουμένων.

Τον επίλογο της αναμέτρησης έγραψε στο 77′ ο Γιάννης Τσιάρας που έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Πυργετού με το στήθος, έπειτα από γύρισμα του Τζέφρι Σινάν, για το τελικό, 0 – 4.

Σ.Σ. Ραψάνης (Βασίλης Καψούρης): Κοτσιανούλης, Γκαραγκούνης Δημ. (30′ λ.τ. Σινάν Κ.), Ρουμπιές, Δικόπουλος, Ρενάτο, Λιάμης (50′ Σινάν Β.), Ιωάννου, Τσιούτης (60′ Μακεδόνας), Σινάν Τζ., Μπίμπα Κρ. (75′ Δούρος), Τσιάρας Γ.