Ο Τασιόπουλος «οδηγός» κορυφής!

Ο Νίκος Τασιόπουλος με δύο γκολ, οδήγησε τον Ατρόμητο Βαμβακούς στην εκτός έδρας νίκη με 2 – 1 επί των Λύκων και ταυτόχρονα πήρε και τη κορυφή!

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες με τη συμπλήρωση είκοσι πέντε λεπτών αγώνα. Όταν ο Νίκος Τασιόπουλος με σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Στέφανος Ποντίκας με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Για να φτάσουμε στο 77ο λεπτό, όταν με κοντινή προβολή ο Νίκος Τασιόπουλος από εκτέλεση κόρνερ του Νίκου Παπαδόπουλου έδωσε ξανά το προβάδισμα με 2 – 1, που έμεινε μέχρι το τέλος. Οι Λύκοι βέβαια θα μπορούν να τα βάλουν με τη τύχη τους, καθώς είχαν τρία δοκάρια με τον Λιτζερίνο (2) και τον Φακίτσα (1).

Α.Ε. Λύκων (Σάκης Καλαμάς): Κακαρδάκης, Σελήνης (60′ Βασιλόπουλος), Μαρβατάι Γκ., Ποντίκας, Σκύφτας, Μαυροδήμος, Μπαλοδήμος, Καγιαμπασλίδης (75′ Μαρβατάι Τζ.), Φακίτσας, Λιτζερίνος, Ρακιντζόγλου (70′ Μπαρτζιάλης).

Ατρόμητος Βαμβακού (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Μητσόπουλος, Μπερσιάνης, Γκούνης, Βόπης (46′ Μορφογιάννης), Φλώρος, Κεσέογλου, Ξυνογαλάς, Βότσης, Παπαδόπουλος (80′ Μακρής), Αζάς (85′ Αρσενόπουλος Ευάγγ.), Τασιόπουλος.