Ο Τατσέλος τους κρατά στη κορυφή

Στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας παρέμεινε ο Α.Ο. Μαυροβουνίου, που επικράτησε με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο 1 – 0 της Ανθούπολης, διατηρώντας την διαφορά του ενός βαθμού από τον δεύτερο Ατρόμητο Βαμβακού.

Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Τατσέλος που με πλασέ μετά από παράλληλη πάσα του Ακριβόπουλου στο 62ο λεπτό «χώρισε» τις δύο ομάδες από την… ισοπαλία.

Στο 90’+2′ οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να κάνουν τα τέρματά τους δύο, αλλά ο Μαντζαφούλης αστόχησε σε πέναλτι που νωρίτερα είχε κερδίσει ο Αρσένης Μπάγκας. Στη μοναδική καλή ευκαιρία της η Ανθούπολη και στο 20ο λεπτό αστόχησε να προηγηθεί στο σκορ, καθώς ο Βασίλης Σκορδίλης από θέση βολής δεν μπόρεσε να κερδίσει τον πορτιέρο του Μαυροβουνίου…

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης, Βαρσάμης, Νότας, Μαντζαφούλης (90’+3′ Σωμοίρας), Καψαλός, Σαράντης, Αρσένης, Μπατζέλας, Τατσέλος, Ακριβόπουλος (90′ Παπαϊωάννου), Πεζής (48′ Τάτσιος).

Ανθούπολη: Σαρακατσάνης, Τσαδήμος (60′ Αναγνώστου), Παυλίδης, Τσότσικας, Βλησαρούλης (70′ Καφανέλης), Κυπαρίσσης, Ντουρουντάκης, Κυριακόπουλος (65′ Κόγιος), Παπακώστας, Σκορδίλης, Γκουντουμάνης.