Ο Τύρναβος νικητής στο γειτονικό ντέρμπι!

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από το Αργυροπούλι ο Τύρναβος, καθώς κέρδισε τη τοπική Δόξα στο γειτονικό ντέρμπι με σκορ 4 – 0 για την 8η αγωνιστική της Α’ DE-TOX ΕΠΣ Λάρισας!

Το συγκρότημα των Φώτη Πλίτση – Χρήστου Λόλα πανηγύρισε την εκτός έδρας νίκη και έφθασε έτσι τους δέκα τέσσερις βαθμούς και αναρριχήθηκε στον πίνακα της βαθμολογίας.

Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Σπύρου Μπέλτσιου δεν αποκόμισε κάτι θετικό από το εν λόγω παιχνίδι και παρέμεινε στους δέκα βαθμούς.

Στο 12ο λεπτό ο Στέλιος Πατσιωτός «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα κι έκανε το 0 – 1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ ο Στέφανος Πρισακάρου διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους στο 26′ με πλασέ από θέση βολής με το 0 – 2 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 85ο λεπτό ο Κώστας Χατζής σκόραρε για το 0 – 3 και «κλείδωσε» τη νίκη για τον Τύρναβο, με το τελικό 0 – 4 να διαμορφώνεται στο 88ο λεπτό με σκόρερ τον Στέλιο Πατσιωτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Κώστας Χατζής.

Από πλευράς Αργυροπουλίου, οι Γιώργος Μπαντής, Δημήτρης Κόκκορας, Αλέξης Τσούτσας και Αποστόλης Τσιάγκος είχαν χαμένες ευκαιρίες στον αγώνα της 8ης αγωνιστικής…

Δόξα Αργυροπουλίου (Σπύρος Μπέλτσιος): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Νικολακούλης, Καρακίτσιος, Σακοράφας Βαλ. (60′ Νταμπαλέτσιος), Τσιάγκος, Φουρτούνας, Καλόγηρος (71′ Μπαλατσός), Τσούτσας, Μπαντής (80′ Βογιατζής Αν.), Κόκκορας (82′ Βογιατζής Ν.).

Τύρναβος 2005 (Φώτης Πλίτσης – Χρήστος Λόλας): Φαρμάκας, Πατσής, Παπαδόπουλος, Δασκαλόπουλος, Αυλογιάρης, Γανός (75′ Βλιώρας), Κατσαρός, Μπάκος Ι. (65′ Μπάκος Κ.), Χατζής, Πρισακάρου (46′ Βερύκοκος), Πατσιωτός (90′ Ντονούδης).