Ο Φάκας σκόραρε για Ευαγγελισμό & Ροδιακό…

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 ήρθε Αναγέννηση Ευαγγελισμού και Ροδιακός για τη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, με τον Φάκα να βρίσκει δίχτυα δύο φορές.

Συγκεκριμένα, ο ποδοσφαιριστής της Αναγέννησης Ευαγγελισμού στο 25ο λεπτό πέτυχε αυτογκόλ και ο Ροδιακός πήρε προβάδισμα στο σκορ, ενώ στο 65′ ο ίδιος παίκτης πήρε το αίμα του πίσω για το αυτογκόλ και έφερε το ματς στα ίσια, με τον Φάκα να δίνει και τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας λοιπόν, η ομάδα του Χρήστου Κότυλη έφθασε τους πέντε βαθμούς, ενώ στον αντίποδα, το σύνολο του Γιώργου Φτεργιώτη έφθασε τους είκοσι τρεις πόντους μετά και το πέρας της 10ης στροφής του πρωταθλήματος.

Στο 25ο λεπτό του αγώνα λοιπόν, ο Συκιώτης έκανε το γύρισμα στη περιοχή της Αναγέννησης και ο Φάκας στη προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα από τη περιοχή, έστειλε άθελα του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0 – 1.

Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης ο Ζέκα τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Φάκα και ο παίκτης του συνόλου του Χρήστου Κότυλη με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το 1 – 1 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Ευαγγελίσμου (Χρήστος Κότυλης): Κατής, Βαλατσός, Μουταφίδης (85′ Τσάτσος), Φάκας, Μπατσίλας, Ζέκα, Μπουζούκης, Ντούμος, Λιούρας, Καρέλας, Νταλίπ.

Ροδιακός (Γιώργος Φτεργιώτης): Πασάλογλου, Μπουζούκας Θ. (70′ Βόγγολης), Μπιζιώτας, Σπάχος, Τσιρόπουλος, Μπαλκουράς, Φούντας, Μαντζαφλάρας, Γαλάρας, Μπουζούκας Λ. (60′ Πατρίκου Ερ.), Συκιώτης (88′ Τσιλοφίτης).