Ο Χάμος είναι εδώ για τον Οικονόμο!

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες αλλά και στην ανοδική πορεία που έχει τον τελευταίο καιρό, κερδίζοντας σήμερα στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» τη Δόξα Αργυροπουλίου με 1 – 0.

Τη λύση για τους «πράσινους» έδωσε στο 85ο λεπτό ο Σωτήρης Χάμος, με ένα όμορφο τέρμα, όπου και παράλληλα ο Οικονόμος σημείωσε το «7χ7» στο γήπεδο του τη τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Με το τρίποντο λοιπόν αυτό, η ομάδα του Κώστα Κατσάρα βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι επτά βαθμούς, ενώ ένα λιγότερο πόντο έχει το συγκρότημα του Αλέξη Παγκαρλιώτα ύστερα και από τη 14η στροφή του πρωταθλήματος.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 85ο λεπτό. ο Αντώνης Πούτας εκτέλεσε κόρνερ και με γυριστό σουτ από θέση βολής ο Σωτήρης Χάμος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Στέλιο Μπαχτσιβάνο στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της Δόξας για το 1 – 0.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έχασαν και σημαντικές ευκαιρίες με τους Λάζαρο Κουμπούρα (45′) και Δημήτρη Τόλιο (47′), με τις προσπάθειες τους να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Αργυροπουλίου. Από την άλλη, οι Αποστόλης Τσιάγκος και Κώστας Ζάχος είχαν δύο καλές στιγμές για να σημειώσουν τέρμα στο σημερινό παιχνίδι, με το 1 – 0 να μένει μέχρι και το τέλος.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Ντούφας (75′ Δραχαλίβας), Πούτας, Κολιός, Κουμπούρας, Μιφτάρι (83′ Σαπάκος), Χάμος, Καραλούλης (90+2′ Λεβέντης), Ζηρδέλης, Τόλιος (70′ Παληγιάννης), Γκαμπέτας.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέκος Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Τσένος, Κακαζούκης, Περήφανος, Καφφές, Ζάχος, Κυρίτσης, Τσιάγκος, Ταρταμπούκας, Γκαραγκούνης (26′ λ.τ. Χατζής).