Ο Χάμος «χτύπησε» στο 2ο!

Με δύο γκολ του Χάμου στο δεύτερο ημίχρονο, ο Όλυμπος Καρυάς κατάφερε να «αποδράσει» από την έδρα της Ελπίς Μεσοχωρίου με 2 – 0.

Το οποίο Μεσοχώρι αναγκάστηκε να παρουσιαστεί με πολλές αλλαγές, λόγω απουσίας βασικών παικτών. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες ευκαιρίες με τους Καλογιάννη, Τσιάρα και Καραγιάννη να μη μπορούν να σκοράρουν.

Έτσι οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χωρίς να υπάρχει σκορ στην αναμέτρησης. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως όλα άλλαξαν, όταν ο Όλυμπος Καρυάς κατάφερε νωρίς να πετύχει γκολ.

Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Κουτσογιάννης βρήκε όμορφα τον Χάμο και αυτός με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του. Μάλιστα λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ξανά.

Στο 65′, ο Χρήστος Δάσσιος αυτή τη φορά τροφοδότησε τον τον Χάμο, ο οποίος από θέση βολής δεν αστόχησε και διπλασίασε τα τέρματα όσο της ομάδας του, όσο και τα προσωπικά του. Στη συνέχεια του αγώνα τίποτα δεν άλλαξε με το 2 – 0 να μένει μέχρι το τέλος.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Λέτσιος, Μήσιος, Μητούλας, Φράντζας, Αλιπρασίτης (65′ Κουγιαγκάς), Κουζιώνης (84′ Δεληχάς), Καλογιάννης (80′ Καραγιάννης), Τσιάρας, Γκαραβέλης, Χαράλαμπος.

Όλυμπος Καρυάς (Γιάννης Καραγκόγκος – Χρήστος Δάσσιος): Καρακώστας, Αξούγκας, Καραγκόγκος, Καβαρατζής, Στεργιούλας (70′ Δημητρίου), Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Ορ., Δάσσιος Κ. (80′ Κατσιούρας), Κουτσογιάννης, Χάμος, Μανούσιος (70′ Μπασδέκης).