Ο Χατζηγρηγορίου της έδωσε τη νίκη!

Χάρη στο τέρμα του Τάσου Χατζηγρηγορίου στο 17ο λεπτό, η Δόξα Αργυροπουλίου επικράτησε με 1 – 0 του Αμπελωνιακού εκτός έδρας και ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις του πίνακα της βαθμολογίας της Α΄ΕΠΣΛ!

Οι «κιτρινόμαυροι» του Βασίλη Νάρη επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες με το σημερινό «διπλό» και η Δόξα έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και παρέα με τη Δόξα Βλαχογιαννίου βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού. Αντίθετα, ο Αμπελωνιακός που προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα στο σημερινό γειτονικό ντέρμπι με το Αργυροπούλι, δεν τα κατάφερε και παρέμεινε στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας έχοντας είκοσι βαθμούς.

Στο 17ο λεπτό λοιπόν σημειώθηκε το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση. Ο Τάσος Χατζηγρηγορίου λοιπόν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για γκολ, πλάσαρε και κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0 – 1.

Στη συνέχεια του ματς και στο 35ο λεπτό ο Χρήστος Δαλακώνης μετά από εκτέλεση κόρνερ βρήκε με σουτ το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στέλιου Μπαχτσιβάνου.

Στην επανάληψη τώρα, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να βρουν δίχτυα, ωστόσο δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ και η Δόξα Αργυροπουλίου έφυγε από τον Αμπελώνα με τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη στο τέρμα του Τάσου Χατζηγρηγορίου!

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Τράντος, Φουδούλης (55′ Βαλατσός), Γούτος, Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Μεσημέρης, Χατζούλης, Καρυπίδης (60′ Μπέλτσιος), Βούκιας, Τεκέδης, Λιάκος.

Δόξα Αργυροπουλίου (Βασίλης Νάρης): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Κουρμπάτι, Χατζής, Κακαζούκης, Φουρτούνας, Τσιάγκος, Δίχρης, Γκαραγκούνης (75′ Βογιατζής), Ραμάι, Χατζηγρηγορίου.