Ο Χατζηλιάδης χώρισε τις δύο ομάδες…

Χάρη στο τέρμα του Σάββα Χατζηλιάδη στο 10ο λεπτό του αγώνα, το Μαυροβούνι κέρδισε με 1 – 0 τον Πύρρο για την 7η στροφή της Α΄1 ΕΠΣΛ και συνεχίζει στις υψηλές πτήσεις στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «πετεινοί» πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με το 1 – 0 να έρχεται από το πρώτο ημίχρονο και το Μαυροβούνι να φθάνει τους δέκα πέντε βαθμούς. Στην αντίπερα όχθη, το αξιόμαχο σύνολο του Πύρρου δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και η ομάδα έμεινε στους δέκα βαθμούς και τη δωδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 10ο λεπτό λοιπόν της αναμέτρησης ο Τόλης Ακριβόπουλος με ωραία σέντρα βρήκε το κεφάλι του Σάββα Χατζηλιάδη και εκείνος με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή κέρδισε τον Αγραφιώτη κάνοντας το 0 – 1.

Στη συνέχεια του ματς οι δύο ομάδες προσπάθησαν να φθάσουν στο γκολ με εκατέρωθεν ευκαιρίες, όμως το 0 – 1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ντελέζου.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, ο Μούρι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οδηγήθηκε στα αποδυτήρια, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Σάββας Χατζηλιάδης είχε νέα ευκαιρία με σουτ και τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Πύρρου.

Πάντως, με δέκα παίκτες τελείωσε το παιχνίδι και το Μαυροβούνι, καθώς ο Σάπιος αποβλήθηκε κι εκείνος με δεύτερη κίτρινη και συνάμα κόκκινη κάρτα και οδηγήθηκε προς τα αποδυτήρια νωρίτερα από τους άλλους ποδοσφαιριστές.

Τέλος, οι άνθρωποι του Μαυροβουνίου συγχαίρουν τη διαιτησία του κ. Ντελέζου και των βοηθών του στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο τον Πύρρο. Από την άλλη, πολλά παράπονα εκφράζουν οι άνθρωποι του Πύρρου για τη συνολική εικόνα των διαιτητών στο παιχνίδι.

Πύρρος Βορειοηπειρωτών (Κώστας Βασίλης): Αγραφιώτης, Λίτσα, Πότσης (65′ Βελλής), Μάρης, Λέτσιος, Παύλου, Κάτσας, Λεσάι (68′ Αλιάι), Νικούλης, Μούρι, Αλεξανδρής (60′ Βάσσος).

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Σάπιος, Νότας, Κολιοφούτης, Τριάντης, Μπατζέλας, Αρσένης (80′ Μπατζέλας Β.), Βούκουτος (90′ Ατέσης), Ακριβόπουλος (70′ Τατσέλος), Χατζηλιάδης Σ. (90’+5′ Τοζούλης).