Ο Χριστοδούλου έφερε τον Παναγροτικό στη κορυφή!

Στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας βρέθηκε μετά το πέρας της 12ης Αγωνιστικής, ο Παναγροτικός Νίκαιας, κερδίζοντας στο ντέρμπι κορυφής τον Α.Ο. Ελευθερών. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης, ο Ηλίας Χριστοδούλου, που με το γκολ του στο 19ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μπρισίμη με τη νίκη της αυτήν έφτασε τους 25 βαθμούς και σε συνδυασμό των υπόλοιπων αποτελεσμάτων της 12ης Αγωνιστικής, βρέθηκε στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Ελευθεραί έμεινε στους 23 πόντους και την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημείωσε στο 19ο λεπτό, ο Ηλίας Χριστοδούλου, γκολ το οποίο και έφτασε στους γηπεδούχους για τη νίκη – πρωτιά! Ο Πανδρεμένος συνεργάστηκε με τον Ανδρεόπουλου και ο δεύτερος έκανε όμορφη σέντρα για τον Ηλία Χριστοδούλου που με κεφαλια, κέρδισε τον Φιλοκώστα για το 1 – 0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Κωνσταντίνου, Πανδρεμένος, Ψαρούλης Α., Σώκος, Αετόπουλος, Παπακώστας, Τσούρα (80′ Αλατάς), Γκουντίκας, Φάσας (86′ Ψαρούλης Δ.), Ανδρεόπουλος (65′ Χουσενάι), Χριστοδούλου (85′ Καραφέριας).

Α.Ο. Ελευθερών (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Ανυφαντής, Μιχαλόπουλος (88′ Γιωτόπουλος), Ζησόπουλος, Στεργίου, Μακρίδης (82′ Γουσόπουλος), Ζάρας, Τσεκούρας, Μπλάντας (75′ Βατμανίδης), Δημητρέλης, Κυργιάκης (88′ Μασρί).