«Πάτησε» κορυφή με νίκη απέναντι στον Αετόλοφο

Την εντός έδρας νίκη με σκορ 3 – 1 πήρε το Καλοχώρι απέναντι στον Αετόλοφο για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου και οι «βυσσινί» ανέβηκαν στη πρώτη θέση!

Ο Ηρακλής Χάλκης αγωνίζεται το μεσημέρι της Κυριακής (17/11) στο Στόμιο και στο Καλοχώρι θα περιμένουν το αποτέλεσμα αυτό για να δουν οι «βυσσινί» εάν θα συνεχίσουν να βρίσκονται στη πρώτη θέση, καθώς είναι στο συν δύο από την ομάδα της Χάλκης.

Το σύνολο του Γιώργου Νούσιου λοιπόν έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και τη κορυφή στον πίνακα της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Χρήστου Φιλίππου συνεχίζει στη τελευταία θέση της βαθμολογίας με έναν βαθμό.

Μόλις στο 12ο λεπτό ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου με σουτ έβαλε σε θέση οδηγού στο σκορ το Καλοχώρι, ενώ ο Μπράτσια στο 27′ πέτυχε το 2 – 0 με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 73ο λεπτό ο Αποστόλης Γκόγκος εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιώργος Νούσιος του Βασιλείου με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 και σημείωσε παράλληλα το δεύτερο του γκολ.

Ο Αετόλοφος μείωσε σε 3 – 1 με το πλασέ του Αντώνη Ντελή από σέντρα του Ιμπρούσι στο 85ο λεπτό και αυτό ήταν το τελικό σκορ.

Πάντως, οι γηπεδούχοι είχαν και δύο πολύ καλές στιγμές στο ματς με τους Νούσιο Γ. Β. (35′) και Νούσιο Γ. Αχ. (71′) με απευθείας εκτελέσεις φάουλ που η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων, ενώ ο Αετόλοφος τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Παντελιάδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 60′.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Νούσιος): Πατρώνας, Γκόγκος, Παναγιωτίδης, Μάρκου, Ντανίκας (70′ Τσιρώνης Γ.), Νούσιος Γ. Αχ., Γκόλαντας, Μπράτσια, Νούσιος Γ. Β. (78′ Τριανταφύλλου), Δούρος (73′ Σαΐτης), Λίταινας (60′ Τσαγκούλης).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Φιλίππου): Σαμαράς, Τζουβάρας Ιωάν. (70′ Αργυρούλης), Καραντώνης, Λάχο Ν., Ηλιάδης Στ., Παντελιάδης, Παρλάντζας (55′ Ντελής), Κασίδας, Λάχο Αλ., Ηλιάδης Ευάγγ., Ιμπρούσι.