Πέμπτη νίκη στη σεζόν για το Λιβάδι

Την πέμπτή του νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου, επικρατώντας με 3 – 2 της Νίκης/Μιχαήλ στο πλαίσιο της 15ης Αγωνιστικής του Ομίλου, παρά το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι είχαν τον τίτλο του φαβορί πριν τη σέντρα.

Το προβάδισμα στον Γεωργάκη Ολύμπιο Λιβαδίου έδωσε ο Φτεργιώτης που μέσα σε δέκα λεπτά πέτυχε δύο τέρματα, δίνοντας «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του με το… «καλημέρα» στο 15ο λεπτό και το 25ο.

Οι φιλοξενούμενοι αντιδράσαν και ισοφάρισαν προσωρινά σε 2 – 2, για να έρθει στο 73′ ο Μεταξιώτης με πλασέ από θέση τετ – α – τετ να διαμορφώσει το τελικό 3 – 2 υπέρ του συγκροτήματος του Γιώργου Καρανίκα.

Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου (Γιώργος Καρανίκας): Γεωργούλης, Καπέτης, Γκαβοτάσιος, Μπίσμπας, Τζημαγιώργης, Μεταξιώτης, Φτεργιώτης, Ντάμπος, Σούρδης (50′ Χαλκιάς), Μπατζάκης, Δαμαλής.