«Πέρασε» από Γλαύκη, έμεινε πρώτος ο Πύρρος!

Μόνος πρώτος για δεύτερη σερί αγωνιστική έμεινε ο Πύρρος Βορειοηπειρωτών Λάρισας, που κέρδισε με 3 – 1 στη Γλαύκη την ομώνυμη Δάφνη και αύξησε τη διαφορά από τοςυ «διώκτες» του.

Η ομάδα του Δημήτρη Βλάχου έφτασε τους 40 βαθμούς και παραμένει μόνη πρώτη στον 2ο Όμιλο της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας μετά από 19 αγωνιστικές, έχοντας στο -2 Αστραπή Νέας Πολιτείας, Α.Ε. Βουναίνων και Παναγροτικό Νίκαιας.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν τον «χορό» των τερμάτων. Στο 66ο λεπτό ο Νίκος Τσιώλης με κεφαλιά κέρδισε τον Ξύτσα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπατζογιάννη.

Στο 74′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν αρχικά το παιχνίδι σε 1 – 1 με τον Νικούλη μετά από ένα – δύο έξω από τη περιοχή με τον Γαλάνη.

Το προβάδισμα στο σκορ πήραν τελικά οι φιλοξενούμενοι στο 88ο λεπτό με τον Γαλάνη μέσα από την περιοχή με ψυχραιμο πλασέ, ενώ το τελικό 1 – 3 διαμόρφωσε από θέση τετ – α – τετ ο Γιώργης στο 90’+1′.

Δάφνη Γλαύκης (Θοδωρής Κυριακούλης): Αραμπατζής, Σπανούλης, Τσιώλης Β. (46′ Τσιώλης Ν.), Μπλέτσας, Γελαδάρης, Μπατζογιάννης, Τζιότζιος Κ., Κόλλας, Στεργίου, Τζιότζιος Β., Πικούλης (70′ Μακρυγιάννης).