Πέρασε από Ραψάνη με Νίκο Κορδέλα!

Την 5η του νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας σημείωσε ο Κίσσαβος Συκουρίου που επικράτησε εκτός έδρας με 2 – 0 του Σ.Σ. Ραψάνης. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Νίκος Κορδέλας που σημείωσε και τα δύο τέρματα του αγώνα.

Ο Κίσσαβος Συκουρίου έκανε 11 τους βαθμούς του, ενώ από την άλλη, η ομάδα της Ραψάνης έμεινε στη φτωχή έως τώρα συγκομιδή των 4 βαθμών και την «ουρά» της βαθμολογικής κατάταξης του πρώτου ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Το συγκρότημα του Γιάννη Μιχαλέ άνοιξε το σκορ στο 2ο μόλις λεπτό με διαγώνιο σουτ του Νίκου Κορδέλα, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να κάνει δύο τα τέρματά του και της ομάδας του, στο 60ο λπετό με σουτ μέσα από τη περιοχή.

Στο 66ο λεπτό αποβλήθηκε από πλευράς γηπεδούχων ο Δημήτρης Μακεδόνας για μαρκάρισμα, αφήνοντας την ομάδα με αριθμητικό μειονέκτημα.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για το γκολ που θα τους έβαζε και πάλι στο παιχνίδι, όμως τόσο στο 85′ η κεφαλιά του Δημήτρη Γκαραγκούνη, όσο και στο 90′ ο Νικολακάκης, δεν κατάφεραν να κερδίσουν τον Πατούνα, ο οποίος κράτησε το μηδέν και στις δύο περιπτώσεις.

Σ.Σ. Ραψάνης (Δημήτρης Γκαραγκούνης): Σδούγγας, Λιάμης, Ιωάννου, Μακεδόνας, Καλαϊτζής, Στογιάννης, Γκαραγκούνης Γ. (82′ λ.τ. Γκαραγκούνης Δ.), Νικολακάκης, Δούρος (70′ Βουλάγκας), Παπαμιχαήλ (55′ Παρίσης), Μπίμπα.

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μιχαλές): Πατούνας, Βαρσάμης, Ζαϊρές, Γκανάτσιος, Τόπης, Πότσης (78′ Λανάρας), Μακρής, Κορδέλας (75′ Γκαντόγλου), Ζιώγας (60′ Βελλής), Κάτσας (85′ Ράπτης), Τζιούρας.