«Πέρασε» από την Έλαφο ο Πυργετός

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 3 – 0 πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Πυργετός απέναντι στην Έλαφο Αγιάς για το πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «βυσσινί» κατάφεραν με τρία τέρματα να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Ελάφου Αγιάς και να σημειώσουν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Παπαγεωργίου απείλησε για τον Πυργετό, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων.

Στο 25ο λεπτό του αγώνα τώρα, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ, με το τέρμα του Άγγελου Ρακίπι και με σουτ έξω από τη περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Άγγελος Ρακίπι έκανε τη σέντρα και με όμορφο γυριστό σουτ ο Γιώργος Βάρσος διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Το τελικό 3 – 0 για το συγκρότημα του Γιάννη Μπάγκα διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Παπαγεωργίου με σουτ από πλεονεκτική θέση.

Αναγέννηση Πυργετού (Γιάννης Μπάγκας): Πίλιουρας, Παπαγεωργίου, Καμάμι, Ριζάκης, Κούμε, Ρακίπι Ν. (70′ Δήμου), Τζιόλας, Ρακίπι Άγγ., Πουρλιώτης (70′ Περκέτσι), Βάρσος, Παζάρας (70′ Βουγιούκας).