«Πέρασε» από την Ανθούπολη το Δασοχώρι

Μετά τη σπουδαία εντός έδρας νίκη απέναντι στη Ραχούλα τη περασμένη αγωνιστική, ο Ατρόμητος Δασοχωρίου επικράτησε και της Λάρισας ’88 στο γήπεδο της Ανθούπολης με 4 – 2 για την 9η στροφή του 4ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου πήρε τη νίκη και παράλληλα έφθασε τους έντεκα βαθμούς, ενώ αντίθετα, η ομάδα του Νίκου Μαλλικόπουλου έμεινε στους επτά πόντους μετά και το αποτέλεσμα αυτό.

Με το «καλημέρα» ο Σακελλαρίου βρήκε δίχτυα και έβαλε σε θέση οδηγού το Δασοχώρι, ενώ ο Φραγκογούλας διπλασίασε τα τέρματα για τον Ατρόμητο στο 15ο λεπτό της συνάντησης. Μάλιστα, στο 33′ ο Γιώργος Τανάγιας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Λάρισα ’88 πέτυχε το 1 – 3 με τον Κούκο και μείωσε στο σκορ, όμως ο Κωσταρέλλος διεύρυνε το σκορ σε 1 – 4 και έδωσε διαστάσεις στο σκορ.

Λίγο πριν τελειώσει το παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής στο γήπεδο της Ανθούπολης, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Αλεξανδρή, με το 2 – 4 να αποτελεί και το τελικό σκορ.

Λάρισα ’88 (Νίκος Μαλλικόπουλος): Χάμος, Σπανός (60’ λ.τ. Μπικιώτης Β.), Καλαπανίδας, Αλεξανδρής, Τζαφάλιας, Κωνσταντίνου Γ., Κωνσταντίνου Β., Μπράτσος (40’ Σδράλης), Τσίντζος (80’ Αργυρούλης), Κούκος, Λεμονής.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Ντελής, Τσαμούρας (70’ Μπάσιος), Παππάς (10’ λ.τ. Μαρογιάννης), Κωσταρέλλος, Ήσυχος, Γεωργούλας (60’ Καρυώτης Ν.), Φραγκογκούλας, Δάμτσας (65’ Φακής), Σακελλαρίου Χ., Τανάγιας, Κόμης.