«Πέρασε» από την Μελία και «σκαρφάλωσε» στη δεύτερη θέση

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Νεάπολη μέσα στο γήπεδο της Μελίας, επικρατώντας των γηπεδόυχων με σκορ 0 – 2 και σκαρφαλώνοντας στη δεύτερη θέση στον πίνακα των αποτελεσμάτων.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς να σημειωθεί κάποιο τέρμα από τις δύο ομάδες.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το παιχνίδι και στο 55ο λεπτό ύστερα από μία κομπίνα στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Γιάννης Βιλανάκης » έπιασε » την κεφαλιά από τη σέντρα του Μπουχλαριώτη και σημείωσε το 0 – 1 για την ομάδα του.

Η επισφράγιση της νίκης για τη Νεάπολη ήρθε στο 66′ όταν ο Αντώνης Μπουχλαριώτης εκμεταλλευόμενος την ασταθή απομάκρυνση των αμυντικών της Μελίας σε σέντρα που είχε προηγηθεί, κατάφερε και πήρε το ριμπάουντ και με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0 – 2.

Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι ολοκληρώσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς ο Δημήτρης Ζάρρας αποβλήθηκε αντικρίζοντας τη δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα ύστερα από ένα επικίνδυνο μαρκάρισμα που πραγματοποίησε.

Νεάπολη Λάρισας (Λευτέρης Λελέδης): Μουτσάι, Βιλανάκης, Μπουχλαριώτης, Ζάρρας, Συγκούνας, Μπαλαούρας, Βασιλόπουλος, Καραθάνος (85′ Κωσταρέλος Δ.), Παυλόπουλος Θ. (67′ Καλόγηρος Κ.), Μανώλης (72′ Ακρίβος), Χατζηγρηγορίου (20′ λ.τ. Κωσταρέλος Μ.).