Πέρασε από την Νεάπολη και διατηρήθηκε στη κορυφή

Στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισς διατηρήθηκε το Μαυροβούνι, που επικράτησε στη Νεάπολη των Λύκων Λάρισας με το ευρύ 3 – 0.

img_0008

Το προβάδισμα του μόλις ενός βαθμού διατήρησε με την νίκη του, το Μαυροβούνι από τον Ατρόμητο Βαμβακού, κερδίζοντας με 3 – 0 τους Λύκους στη Νεάπολη της Λάρισας, έχοντας σε εξαιρετική ημέρα για μία ακόμη φορά το επιθετικό του δίδυμο, Τόλη Ακριβόπουλο και Δημήτρη Πεζή.

img_0015

Και αυτό διότι ο πρώτος «κλείδωσε» με το τέρμα του, το τρίποντο για την ομάδα του Ηλία Αρβανίτη, ενώ ο δεύτερος πέτυχε το πρώτο γκολ αλλά «σέρβιρε» και το τρίτο και τελευταίο της ομάδας του.

img_9944

Στο 37ο λεπτό ο Κώστας Καψαλός κέρδισε πέναλτι με τον Δημήτρη Πεζή να εκτελεί εύστοχα, κάνοντας έτσι το 1 – 0 για τους φιλοξενουμένους, ενώ πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και οι ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Τόλης Ακριβόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε τα τέρματα της ομάδας του, δύο στο 44ο λεπτό.

img_9952

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο Κώστας Σαράντης μετά από γύρισμα του Δημήτρη Πεζή, απλά διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0 για την ομάδα του Μαυροβουνίου που διατηρήθηκε στην κορυφή του 1ου Ομίλου με 25 βαθμούς.