Πέρασε από τη Βερδικούσια το Κουλούρι!

Σε ένα ματς με πολλά γκολ και φάσεις, ο Άρης Κολουρίου κατάφερε να πάρει την νίκη με 3 – 2 στην έδρα της Προοδευτικής Βερδικούσιας.

Οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη Γκρέτση, η μπάλα χτύπησε στη πλάτη του Μούμου και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και με το «καλημέρα» της «επανάληψης» οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να απαντήσουν. Συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό, ο Θάνος με διαγώνιο σουτ, μετά από κάθετη πάσα του Δημήτρη Μιχαλέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με τη βοήθεια του δοκαριού για το 1 – 1.

Όμως στο 63΄το Κουλούρι κατάφερε να πάρει και πάλι το προβάδισμα. Ο Νεράτζης έβγαλε για τον Δέλλα και αυτός με κεφαλιά έκανε το 1 – 2. Ενώ τρία λεπτά αργότερα, βαθιά πάσα του Καρλιγκιώτη και με πλασέ ο Γκρέτσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3.

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο 81΄σε σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση. Το μόνο που κατάφερε η Βερδικούσια ήταν να μειώσουν στο 87΄ με πλασέ του Χατζή μετά από ωραία πάσα του Δημήτρη Μιχαλέ στο τελικό 2 – 3.

Οι άνθρωποι του Άρη Κουλουρίου ευχαριστούν θερμά τη Προοδευτική Βερδικούσιας για τη φιλοξενία στη σημερινή αναμέτρηση.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Βάιος, Σινάπαλος, Στατήρης, Μούμος, Φραγκογούλας (80′ Χατζής), Καρκατσέλας, Οικονόμου Ν. Γ., Θάνος, Οικονόμου Ν. Αθ. (75′ Τσόγιας), Μιχαλές, Ιγγλέζος (46′ Πανταζής).

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Παπαγούλας, Τσιάρας, Κουρούκας, Καλογερόπουλος, Καρλιγκιώτης, Φασούλας, Νίκα, Δέλλας, Νεράτζης, Κοτάκος (75′ Σταμέλος), Γκρέτσης (90′ Μιχόπουλος).