ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ 2015 - 2016 - ΤΣΑΤΣΑΛΙΔΗΣ

Πέρασε από τη Γιάννουλη ο Δωτιέας!

Μία αρκετά σημαντική νίκη πέτυχε ο Δωτιέας Αγιάς, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Δήμητρας Γιάννουλης με 1 – 2.

Έτσι οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης παρέμειναν στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας, αν και είναι ακόμη νωρίς, έχοντας μαζέψει 7 βαθμούς. Ενώ η Γιάννουλη παρέμεινε στους 3 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο η μοναδική μεγάλη ευκαιρία που σημειώθηκε, ήρθε στο 35ο λεπτό και ανήκε στους φιλοξενούμενους. Σουτ από μακριά του Χρήστου Νάτση, η μπάλα όμως χτύπησε στο «Γ» της εστίας της Γιάννουλης.

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, στο δεύτερο μέρος ο Δωτιέας Αγιάς κατάφερε να «ανοίξει» τον δρόμο προς τη νίκη. Ο Μπόντε στο 53΄κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεσή του ανέλαβε ο Γιώργος Τσατσαλίδης και δεν αστόχησε κάνοντας το 0 – 1.

Η απάντηση όμως της Δήμητρας Γιάννουλης ήταν άμεση. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Σωτήρης Θώμος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε το σώμα του Θοδωρή Εμμανουήλ, άλλαξε πορεία και κατάληξε στα δίχτυα με το 1 – 1 να είναι γεγονός.

Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει τη τελευταία τους λέξη ακόμα στο παιχνίδι. Και στο 83ο λεπτό, ο Βασίλης Ντακούλας με πλασέ δεν αστόχησε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 1 – 2!

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Κυρανούδης, Μπάμπαλης, Ντούφας, Εμμανουήλ, Καραγιώργος, Θώμος, Μανάκας, Κοταρέλας, Σπανός (46′ Χατζηγρηγορίου), Πατσιωτός, Τσιαντούλης (55′ Κανδύλας).

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσότσος): Φαρμάκας, Γούτος Ν., Τσακάλι, Σούλι, Γούτος Ευάγγ., Ντακούλας, Νάτσης, Μπόντε (85′ Τσαγκαλάς), Παππάς, Ραμάι (75′ Γιαννακός), Τσατσαλίδης.