Πέρασε από τη Ροδιά το Μεσοχώρι!

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Ελπίς Μεσοχωρίου επικράτησε του Ροδιακού εκτός έδρας με 0 – 2 για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης πρόσθεσαν ακόμη τρεις βαθμούς, φτάνοντας συνολικά τους 9 ανεβαίνοντας στην 4η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη ο Ροδιακός έμεινε στους 3 βαθμούς και τη 10η θέση.

Λίγο μετά την ολοκλήρωση του πρώτου ημιώρου στην αναμέτρηση οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Συγκεκριμένα στο 32ο λεπτό, ο Μαρκούγιας με σουτ μέσα από τη περιοχή «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ οδεύαμε προς τη λήξη της αναμέτρησης το Μεσοχώρι πέτυχε ακόμη ένα γκο. Στο 88΄με κεφαλιά ο Δαούλας, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καρακώστα σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 2 υπέρ της ομάδας του.

Οι άνθρωποι του Μεσοχωρίου ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Ροδιακού για τη άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι.

Ροδιακός (Βασίλης Γιοβανόπουλος): Θόδας, Γεροστέργιος, Παππάς, Μπαλιάφας, Νέου, Μπαλακούρας, Γωγάκος, Σιαμέτης (65′ Πατρίκου), Τσιρόπουλος, Τζουζέπε, Πετρίκης.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Φράντζας Ζ., Λέτσιος, Μητούλας, Φράντζας Ρ., Καρακώστας, Μαρκούγιας, Χαράλαμπος, Γκαραβέλης (70′ Δαούλας), Αλιπρασίτης (80′ Καραγιάννης Ν.), Τσιάρας, Κουζιώνης.