«Πέρασε» από το Στάδιο ο Ιπποκράτης!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το βοηθητικό γήπεδο των Φαρσάλων έφυγε ο Ιπποκράτης, μιας και επικράτησε με 2 – 0 της Ακαδημίας Φαρσάλων για τη 13η στροφή του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ. Και τα δύο τέρματα σημείωσε ο Ότι Φραχόλι!

Οι «πορτοκαλί» του Θανάση Κολονιώτη με ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο ξεπέρασαν το εμπόδιο του συνόλου του Αρίστου Παπαγεωργίου κι έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες. Μάλιστα, έφθασαν τους είκοσι οκτώ βαθμούς και συνεχίζουν απτόητοι στη τρίτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η Ακαδημία Φαρσάλων δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα από τη σημερινή συνάντηση και βρίσκεται στη τελευταία θέση με μόλις δύο βαθμούς.

Στο 24ο λεπτό ο Ότι Φραχόλι με σουτ από πλεονεκτική θέση πέτυχε το 0 – 1 για τον Ιπποκράτη, ενώ στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο σημείωσε το 0 – 2 κι έδωσε τους τρεις βαθμούς στο συγκρότημα του Θανάση Κολονιώτη.

Πάντως, οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με τον Παπακωνσταντίνου, όμως αυτές δεν ήταν αποτελεσματικές και το 0 – 2 ήταν το τελικό σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Ακαδημία Φαρσάλων (Άρης Παπαγεωργίου): Αγγέλης, Αλμυριώτης, Γιαννουλόπουλος, Γιαννούλας, Δημερόπουλος, Βαλαβάνης, Σουφλέρης, Ζαφειρούλης (60′ Μπατζράν), Παπακωνσταντίνου, Δημουλάς Σ., Δημουλάς Δ. (75′ Μπόγκας).

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ευαγγελόπουλος, Κλιάφας (64′ Καλόγηρος), Δημόπουλος, Αρβανίτης, Μονάντερος, Τσουμάνης, Μπούζο, Μπλάνας (89′ Κουταλιάς), Τσιρογιάννης (75′ Γκόλτσιος), Φραχόλι Ότ. (84′ Φλώρος), Τσίλης.