«Πέρασε» και από την Αγιά ο Τύρναβος

Με δύο γκολ στην επανάληψη του αγώνα, ο Τύρναβος έφυγε από την Αγιά με τους τρεις βαθμούς της νίκης στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής και συνεχίζει έτσι ακάθεκτος στη προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τις τελευταίες θέσεις του πίνακα της βαθμολογίας.

Τους είκοσι ένα πόντους έφθασε το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιόλα με τη νέα αυτή σπουδαία εκτός έδρας νίκη, ενώ το σύνολο του Δωτιέα Αγιάς παρέμεινε στους είκοσι δύο πόντους μετά και από την ήττα αυτή.

Το πρώτο ημίχρονο στο ματς πέρασε χωρίς γκολ, ενώ στο 53ο λεπτό ο Σωτήρης Πατσής με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Γιάννη Μπάκου «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα και έδωσε το προβάδισμα στον Τύρναβο πετυχαίνοντας το 0 – 1.

Στη συνέχεια του αγώνα οι γηπεδούχοι πίεζαν ενώ οι φιλοξενούμενοι ήθελαν ένα δεύτερο γκολ για να σιγουρέψουν τη νίκη. Ο Τύρναβος «χαμογέλασε» αφού ο Στέλιος Πατσιωτός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 66ο λεπτό σημείωσε το 0 – 2 και έδωσε σκορ ασφαλείας στην ομάδα του Βαγγέλη Τζιόλα.

Δωτιέας Αγιάς: Ρούσσος, Χονδροδήμος, Γούτος, Ποτόσογλου (61′ Γεωργοβίτσας), Ντελής, Κατσής, Ντακούλας, Κορλός, Τσατσαλίδης, Γελαλής, Φουκαλάς (51′ Πασιάς Π.).

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Νταναβάρας, Πατσής, Αυλογιάρης, Δασκαλόπουλος (82′ Πρατσίλας), Καρράς, Ντονούδης, Λιάκος, Κατσαρός (90′ Ιωαννίδης), Μπάκος Ι. (65′ Κοκόμπελης), Πατσιωτός (80′ Κατσαβός).