«Πέρασε» και από το Μακρυχώρι ο Φαλανιακός!

Δεν σταμάτησε ούτε στο Μακρυχώρι ο Φαλανιακός, όπου με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα επικράτησε και του Αετού στη 12η στροφή της Α΄ΕΠΣΛ και συνεχίζει να προπορεύεται έχοντας μέχρι τώρα δέκα νίκες και δύο ισοπαλίες!

Οι «κιτρινόμαυροι» των Τάσου Μπεριτζά και Μιχάλη Μαλαμά κέρδισαν και αυτό το παιχνίδι και έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες, καθώς έφυγαν με το «διπλό» στις αποσκευές τους από το γήπεδο του Μακρυχωρίου με το σκορ 0 – 2.

Τους τριάντα δύο βαθμούς λοιπόν έφθασε ο Φαλανιακός με τη νίκη αυτή και συνεχίζει στο +4 από τον Ηρακλή Λάρισας και τη δεύτερη θέση, ενώ ο Αετός Μακρυχωρίου του Δημήτρη Καπετανόπουλου έμεινε στους δέκα έξι βαθμούς και την ένατη θέση της βαθμολογίας.

Με το «καλημέρα» ο Γιώργος Λεσάι στη πρώτη ευκαιρία του αγώνα βρήκε δίχτυα με ιδανικό πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Μάνικου και ο Φαλανιακός μπήκε μπροστά στο σκορ.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν σε αυτό το γκολ και ο Βασίλης Λυγούρας πέτυχε το 0 – 2 επτά λεπτά αργότερα με κοντινή προβολή και εκτέλεση φάουλ του Κώστα Τσιάκου, με τον Φαλανιακό να παίρνει σκορ ασφαλείας και αυτό να αποτελεί το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους για να πετύχουν κάποιο τέρμα και τον Αετό από τη πλευρά του να προσπαθήσει να ξανά μπει στο ματς, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν καλά μακρυά τους επιθετικούς των γηπεδούχων και το 0 – 2 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Φαρμάκας, Γκαμπέτας, Αλατάς (20′ Φουσίκας), Μάρκου, Τσιαντούλης, Πούτας, Καλούσης, Κλούρας, Αντωνόπουλος, Παϊτέρης (80′ Τζίκα Ίλ.), Μαλάκος (65′ Μπέτσιος).

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Μιχάλης Μαλαμάς): Μάλτζαρης, Μάνικος, Μαχαίρας, Σούλι, Φλώρος, Λυγούρας Β. (47 λ.τ. Παππάς (72′ λ.τ. Πανταζής Ηλ.)), Πανταζής Γ., Μπλέντι, Ιωαννίδης (87′ Αλατάς), Τσιάκος, Λεσάι (79′ Λυγούρας Χρ.).