«Πέρασε» και από το Στόμιο, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης

Νίκης μεγάλης βαθμολογικής ανάσας για την ομάδα του Χειμάρρου Μαρμαρίνης που επικράτησε εκτός έδρας (1 – 2) και του Θερμαϊκού Στομίου και διατηρήθηκε σε τροχιά… ανόδου.

Η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα έφτασε τους 31 βαθμούς και μείωσε την απόσταση από τον τρίτο Σ.Σ. Ραψάνης στον ένα βαθμό, ενώ η ομάδα του Ολύμπου Αιγάνης ακολουθεί κατά πόδας στους 30. Βαθμολογικά χωρίς κίνητρο παιχνίδι, αυτό για τον Θερμαϊκό Στομίου που έμεινε στους 11 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 24ο λεπτό με τον Γλουστιανό μετά από ασσίστ του Γιώργο Βάρσου, με το 0 – 1 να είναι και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 51′ οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια, χάρις σε πλασάρισμα στη κίνηση του Μαργαρίτη Χατζηλιόντα μετά από σέντρα του Χλωρού.

Το γκολ της νίκης για τους φιλοξενουμένους ήρθε στο 86′. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιώργου Λιόλιου η μπάλα έσκασε στη περιοχή “ξεγέλασε” τον Φωτίου και χωρίς να την βρει κάποιος κατέληξε στα δίχτυα του Θερμαϊκού Στομίου για το τελικό, 1 – 2.

Στο φινάλε της αναμέτρησης και αφού αυτήν είχε ολοκληρωθεί, ο Κώστας Ξαφάρας αντίκρισε για λογαριασμό των γηπεδούχων τη κόκκινη κάρτα του κ. Καραθάνου για εξύβριση διαιτητή.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Δάλλας, Χλωρός, Σελήνης Αγγ., Πατέτσος, Ξαφάρας, Θεοδώρου, Χατζηλιόντας, Τσιάρας, Τσερίκου Ντ. (65′ Βλούχος), Παπαχρήστος (80′ Τσερίκου Γκ.).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Παλτινιώτης, Βλάχος, Γκέκας, Λιόλιος, Φαρμάκης, Σαχινίδης (51′ Τζουλάι), Νάτσης, Βουγλάνης, Γλουστιάνος (26′ λ.τ. Κρητικός), Λαζαρίνος (53′ Γκαντόγλου), Βάρσος Γ. (78′ Κωνσταντινίδης Γ.).