ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ 2015 - 2016 - ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Πέρασε με… Δόξα!

Η Δόξα Βλαχογιαννίου μπήκε με το… «δεξί» στο πρωτάθλημα της Α΄ΕΠΣ Λάρισας, περνώντας από την έδρα του Αστέρα Τυρνάβου με 0 – 2.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έφτασαν πολύ κοντά στο να «ανοίξουν» το σκορ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.  Σουτ του Θανάση Λιόλιου απέκρουσε ο Βαλάντης Μπαντής και η μπάλα έπειτα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

Στην δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα με το «καλημέρα» της «επανάληψης» η Δόξα Βλαχογιαννίου κατάφερε να πετύχει το γκολ που έψαχνε. Στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης ωραίος συνδυασμός των Θανάση Λιόλιου και Βαγγέλη Ζηρδέλη και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 0 – 1.

Οι παίκτες του Νίκου Φακίτσα όμως δεν σταμάτησαν εκεί και ένα τέταρτο αργότερα, «κλείδωσαν» ουσιαστικά τη νίκη. Στο 65΄ο «αειθαλής» Βρασίδας Κοντοθανάσης βρήκε εξαιρετικά τον Θανάση Λιόλιο, ο οποίος νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 2.

Αστέρας Τυρνάβου (Γιώργος Δοδοντσάκης): Μπαντής Βαλ., Πάσιος Β., Γκαραγκούνης Β., Γκαραγκούνης Δ., Καρατζούνης, Γκαραγκούνης Χ., Γκαραγκούνης Σπ., Τσακίρης Χρ. (65′ Μαυρίδης), Γκαραγκούνης Ελ., Μπαντής, Τσακίρης Κ.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Μπρέλλας, Αλεξίου, Βάλλας, Σουφχάρας, Αθανασούλης, Μήσιος Ν., Λιόλιος, Κοντοθανάσης Βρ., Ζηρδέλης (80′ Θανασούλης), Κοντοθανάσης Δ., Τόλιος (75′ Γκουρομπίνος).