Πέρπερας τριάδας!

Η επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό Δένδρων συνδυάστηκε και με την παραμονήσ τη τρίτη θέση του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Πρωταγωνιστής της νίκης του Κεραυνού, ο Πέρπερας, που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του.

Το συγκρότημα του Μίλτου Ταυλαρίδη παρέμεινε στην 3η θέση και έφτασε τους 38 βαθμούς, απέχοντας τέσσερις απότην δεύτερη θέση και έντεκα από τη πρώτη, Δήμητρα Γιάννουλης.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ το 39ο λεπτό μετά από σέντρα του Τσιγάρα και κεφαλιά του Βαγγέλη Πέρπερα για το 1 – 0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 51′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν το παιχνίδι με τον Νικολούδη να πλασάρει από κοντά σωστά, μετά από ωραία ενέργεια και ασσίστ του Κρητικού.

Οι παίκτες του Μίλτου Ταυλαρίδη βρήκαν την λύση με «δράστη» και πάλι τον Βαγγέλη Πέρπερα. Ο Γιάννης Παπαχατζής «έσκαψε» τη μπάλα κάθετα στη πλάτη της άμυνας του Χειμάρρου και έβγαλε τον Πέρπερα σε θέση βολής που αφού υποδέχθηκε ωραία τη μπάλα με το στήθος, πλάσαρε σωστά, μη αστοχώντας διαμορφώντας το  τελικό 2 – 1.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαρία με τον Νάστο στο 80′ που δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά από πλεονεκτική θέση για την ισοφάριση.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Μπακού, Τσιγάρας, Σκριάπας, Δασκαλόπουλος, Καλέσης Απ. (60′ Βόραδας), Τσούτσος Θ. (60′ Γκαμπέτας), Γκάτης, Πέρπερας (85′ Καραδήμος), Παπαχατζής, Σερδένης.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Μπούρας): Παλτινιώτης, Βλάχος, Γκέκας, Λιόλιος, Καναβός (85′ Καλαϊτζίδης), Νταλιάνι, Μπατσίλας (75′ Νάστος), Νικολούδης, Χατζηβασιλείου (46′ λ.τ. Μπουλτσάρι), Φαρμάκης, Κρητικός.