Πήραν αυτό που ήθελαν…

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήραν στη τελευταία στροφή του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας η Βαλανίδα και οι Αμπελόκηποι, με τους δύο συλλόγους να «κλειδώνουν» αμφότεροι τον φετινό τους στόχο!

Από τη μία, οι γηπεδούχοι (Βαλανίδα) με τον βαθμό που πήραν στο Σαββατιάτικο παιχνίδι «κλείδωσαν» τη παραμονή στη κατηγορία, ενώ στην αντίπερα όχθη, οι φιλοξενούμενοι (Αμπελόκηποι) «σφράγισαν» την είσοδο τους στους αγώνες μπαράζ, όπου και θα αγωνιστούν για ένα εισιτήριο προκειμένου να πάρουν την άνοδο στην Α΄1 τοπική κατηγορία.

Όπως και να το κάνουμε, το 2 – 2 και η ισοπαλία είναι από τις λίγες φορές που βόλεψε και τις δύο ομάδες, με το πρώτο ημίχρονο να μην έχει κανένα τέρμα και τα τέσσερα γκολ να σημειώνονται στην επανάληψη της αναμέτρησης!