Πήρε και αυτό το ντέρμπι στην Ελασσόνα!

Από νίκη σε νίκη οδεύει ο ΠΟΕ, καθώς μετά το ντέρμπι της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Αμπελωνιακό, η ομάδα της Ελασσόνας επικράτησε και του Αχιλλέα Φαρσάλων με 4 – 1 στο πλαίσιο της 14ης στροφής της Α΄ΕΠΣΛ!

Οι «κυανόλευκοι» πήραν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και συνεχίζουν σταθερά στη τέταρτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας έχοντας είκοσι οκτώ πόντους. Στην αντίπερα όχθη, η ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη που έκανε ντεμπούτο στο πάγκο του Αχιλλέα δεν πήρε το θετικό αποτέλεσμα και παραμένει στους δέκα οκτώ βαθμούς και πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Η αρχή στα γκολ για τον ΠΟΕ έγινε στο 11ο λεπτό με σκόρερ τον Μπαρλαγιάννη, ενώ τέσσερα λεπτά ο Λεωνίδας Καραγκούνης και πρώην παίκτης του Αχιλλέα πέτυχε το 2 – 0 και έδωσε σκορ ασφαλείας στους γηπεδούχους.

Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης στο δεύτερο ημίχρονο και στο 63′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ ο Ζιώγας μείωσε σε 3 – 1 στο 72ο λεπτό της συνάντησης στο γήπεδο της Ελασσόνας.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Δημήτρης Ματούλας «χρίστηκε» σκόρερ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΟΕ και τον Αχιλλέα Φαρσάλων για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.ω

ΠΟΕ (Ζήσης Ζιάγκας): Γούπος, Μπούσιας, Νταμπόσης (67′ Γκαντούνας), Σουρλής, Λαγός, Συνάπαλος, Κυρίτσης Αθ. (60΄Καλύβας), Πετάνη, Μπαρλαγιάννης (75′ Κωνσταντινίδης), Ματούλας, Καραγκούνης (82′ Χατζιβασίλης).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουτσογιαννούλης, Τλούπας, Ταστεμερίδης (85′ Σαμαράς),  Ζησόπουλος, Κομισόπουλος, Τσούλης, Κατσανάκης, Πετράκης (16′ Καναβός – 78′ Γιαννολόπουλος), Παπακωνσταντίνου (30′ λ.τ. Ζιώγας), Κούμρια, Γαγάρας.