Πήρε τη νίκη και… πρωτιά!

Η Αναγέννηση Πυργετού πήρε την εκτός έδρας νίκη με 1 – 0 επί του Πηνειού και πλέον βάζει μπρος για την μονιμοποίησή της στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Στην οποία βρίσκεται ήδη. Αλλά όχι μόνη της. Καθώς ισοβαθμεί στη κορυφή της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ΄ΕΠΣ Λάρισας, με τον Πύρρο στους 41 βαθμούς, μετά το πέρας δεκαοχτώ αγωνιστικών στο πρωτάθλημα. Από την άλλη ο Πηνειός είναι στην 6η θέση με 21 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αν και προσπάθησαν δεν κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των ημιχρόνων χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη τώρα και λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Πυργετός κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Συγκεκριμένα στο 65ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Άγγελος Ρακίπι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του με 0 – 1!

Αναγέννηση Πυργετού 2016 (Γιάννης Μπάγκας): Πίλιουρας, Παπαγεωργίου, Βουγιούκας, Καμάμι, Μπουλάρι, Ρακίπι Ν. (90′ Δήμου), Τζιόλας, Περκέτσι (55′ Παζάρας), Πουρλιώτης (80′ Ζάχος), Ρακίπι Άγγ., Βάρσος.