Πήρε τη νίκη με σκόρερ τον γκολκίπερ Χαλκιά!

Η Ακαδημία Τυρνάβου κατάφερε να περάσει από την έδρα του Ολύμπου Καρυάς, επικρατώντας με 0 – 1 χάρη σε γκολ του τερματοφύλακά της Θάνου Χαλκιά!

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, από προσπάθεια των γηπεδούχων η μπάλα κατέληξε άουτ. Το ελεύθερο εκτέλεσε ο Θάνος Χαλκιάς, γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, ο Καρακώστας δεν κατάφερε να αντιδράσει με το 0 – 1 να είναι γεγονός!

Ο Όλυμπος Καρυάς προσπάθησε να αντιδράσει χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει λίγο αργότερα. Στο 17ο λεπτό, ο Χρήστος Δάσσιος βρήκε τον απαραίτητο χρόνο και χώρο, έκανε το σουτ, όμως είδε τη προσπάθειά του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Προς το τέλος της αναμέτρησης, ο γκολκίπερ της Ακαδημίας Τυρνάβου, ανέλαβε να εκτελέσει και φάουλ κοντά στη περιοχή ως άλλος… «Μάρκο Σένα» και λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο τέρμα, όμως στάθηκε άτυχος, με τη μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι. Το 0 – 1 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη, χάρη στον… γκολκίπερ.

Όλυμπος Καρυάς (Λευτέρης Τηγανής): Καρακώστας, Δάσσιος Χρ., Δάσσιος Κ., Δάσσιος Γρ., Καραγκόγκος, Στεργιούλας, Μπασδέκης (80′ Δάσσιος Ορ.), Καβαρατζής, Κουτσογιάννης, Χάμος (75′ Αξούγκας), Μανούσιος.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Ραψανιώτης (81′ Παπαδόπουλος), Σκρουμπής, Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Μπάκος Κ., Στάμου (88′ Ρεβήσιος), Παπαχατζής, Γαλάρας (60′ Λώζος), Μπάκος Ι., Κατσαβός.