Πήρε το «διπλό» και παρέμεινε ζωντανός στο κυνήγι της παραμονής, ο Πανιώνιος

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το γήπεδο των Δένδρων έφυγε ο Πανιώνιος, καθώς επικράτησε σήμερα το απόγευμα της τοπικής ομάδας για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, με τη σημερινή νίκη η ομάδα του Αποστόλη Κορομηλά έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς, ενώ η ομάδα των Χρήστου Τασιούλα – Φάνη Μπατραλέξη έμεινε στους είκοσι επτά πόντους ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 10ο λεπτό ο Γεράσιμος Κίτσας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 0 – 1 για τον Πανιώνιο, ενώ οι γηπεδούχοι έφθασαν στην ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Κατσαβριά.

Εν τέλει, οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν μία πολύ σημαντική νίκη, καθώς στο 88ο λεπτό ο Τάσος Δημόπουλος που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς με προβολή μετά από παράλληλη σέντρα του Γιώργου Δημόπουλου πέτυχε το 1 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Κεραυνός Δένδρων (Χρήστος Τασιούλας – Φάνης Μπατραλέξης): Ράγιας, Θανασάρας, Τασιούλας Κ., Μαυρούλης, Παζάρας (60′ λ.τ. Τσιάτας), Χατζηκρανιώτης, Σκριάπας, Ράσα Δ. (75′ λ.τ. Τασιούλας Χρ.), Κατσαβριάς, Τσούτσος, Κουτούκας (46′ Μπακού Εν.).

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης (Αποστόλης Κορομηλάς): Ευθυμίου Ν., Γκαρίτης (70′ Σκέντζας Χρ.), Βασιλείου Π., Ελιζόπουλος Ν., Κανής, Ευθυμίου Π., Παϊτέρης (80′ Καρδαμήλης Δ.), Ελιζόπουλος Σ. (32′ λ.τ. Δημόπουλος Αν.), Θεοδώρου, Κίτσας Γερ., Δημόπουλος Γ.