Πήρε το ντέρμπι η Μάνδρα!

Νικήτρια στο ντέρμπι της 25ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου αναδείχθηκε η Μάνδρα, καθώς επικράτησε με 4 – 1 της Φορτούνας Κουτσοχέρου κι έκανε σημαντικό βήμα για μία από τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο!

Το συγκρότημα του Βασίλη Κυριάκου με τη νίκη αυτή παρέμεινε στη τέταρτη θέση, έφθασε τους σαράντα έξι βαθμούς, ενώ από την άλλη το συγκρότημα του Βασίλη Σαγώνα δεν πήρε το θετικό αποτέλεσμα και βρίσκεται στο μείον τέσσερα από τη τέταρτη θέση της βαθμολογίας κι ενώ έμεινε μία αγωνιστική.

Σπουδαία νίκη πέτυχε λοιπόν η ομάδα της Μάνδρας στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής και στο 26′ ο Καδόγλου από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους στο σκορ.

Έξι λεπτά μετά, ο Γρηγόρης Παπαδόπουλος τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Τεκέδη και ο τελευταίος από θέση τετ – α – τετ πέτυχε το 2 – 0.

Στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης το Κουτσόχερο μείωσε σε 2 – 1 και μπήκε ξανά στο παιχνίδι. Ο Χατζής εκτέλεσε κόρνερ και ο Παζάρας με ωραία κεφαλιά μείωσε στο σκορ για την ομάδα του Βασίλη Σαγώνα.

Στο 72ο λεπτό ο Δημήτρης Πικούλης με έξοχο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 για τη Μάνδρα, ενώ στο 85′ ο Παπανικολάου διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Να σημειωθεί πως ήταν εξαιρετικός ο γκολκίπερ των γηπεδούχων που όποτε χρειάστηκε σταμάτησε τους φιλοξενούμενους οι οποίοι μετά το 2 – 1 κυρίως, βγήκαν μπροστά για την ισοφάριση και αφού κατέβασε τα ρολά ο Αποστόλης Ράιδος, η Μάνδρα έφθασε στη πολύ σημαντική νίκη απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο της Φορτούνας Κουτσοχέρου.

Α.Ε. Μάνδρας 2016 (Βασίλης Κυριάκος): Ράιδος, Ζούγκα Μ., Φασούλας, Καδόγλου, Τζήκας, Τσιλιλής, Αλκία, Παπαδόπουλος, Μπατζιανούλης, Πικούλης (80′ Παπανικολάου), Τεκέδης.

Φορτούνα Κουτσοχέρου (Βασίλης Σαγώνας): Μπαταβάνης, Μητράκας, Καλφούτζος, Σκούπρας (46′ Κουμαντζιάς), Τάσιος, Φονιάς (59′ Ζιάκος), Τσιούτσιας, Τσιάμης, Σιούτας, Χατζής, Παζάρας.