Πήρε το ντέρμπι το Χειμάδι!

Στο βαθμολογικό ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ο Ολυμπιακός Χειμαδίου επικράτησε με 2 – 0 του Σ.Σ. Ραψάνης.

Το Χειμάδι μετά από αυτή τη νίκη που πέτυχε, έφτασε συνολικά τους 22 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα και ανέβηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την άλλη η ομάδα της Ραψάνης, έμεινε στους 20 βαθμούς, υποχωρώντας στην 5η θέση.

Οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσαν να βρουν τρόπο για να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και έτσι οι ποδοσφαιριστές τους οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα μεταξύ των δύο ημιχρόνων, χωρίς να έχουμε σκορ.

Στην «επανάληψη» και ενώ είχαμε μπει στο τελευταίο εικοσάλεπτο του παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το ματς. Καθώς πρώτα στο 73′ ονεοαποκτηθείς, Δημήτρης Σιούτας, με σουτ από πλεονεκτική θέση μετά από πάσα του Γιώργου Καραντώνη έκανε το 1 – 0.

Ενώ με τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών αγώνα, Λιόγκας με σουτ μετά από πάσα και πάλι του Γιώργου Καραντώνη σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 0 για το Χειμάδι.

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Φραχόλι, Παναγιωτίδης, Νούσιος Γ. Αχ., Τόπης, Παπακωστούλης, Γκουτζαμανίδης (85′ Κουτσώνας), Καραντώνης, Γκόλαντας, Νούσιος Γ. Β., Νταής (80′ Λιόγκας), Σιούτας (88′ Μπάτζιος).

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης, Πατσώνης (75′ Μήτσου), Ιωάννου, Δικόπουλος (80′ Γκιώνης), Ρωμιός, Σινάν Κ. Σινάν Β., Μπούρος, Χατζϊωαννίδης, Γαγάρας, Γκαραγκούνης Ντ.