Πίσω από τις… λέξεις, κρύβεται ο Αλέξης!

Νίκη με εμφάνιση Αλέξη Τσούτσα αλά… σούπερ σταρ ήταν αυτήν της Δόξας Αργυροπουλίου κόντρα στον Αστέρα Τυρνάβου, που πάλεψε για τον βαθμό της ισοπαλίας, αλλά ήταν άτυχος καθώς βρήκε μπροστά του έναν υπέροχο Αλέξη Τσούτσα!

img_9153-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%bf

Νέα βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Δόξα Αργυροπουλίου που χάρις σε χατ – τρικ του Αλέξη Τσούτσα, κέρδισε με 3 – 2 τον μαχητικό Αστέρα Τυρνάβου και παρέμεινε στην μέση της βαθμολογίας (7η) της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας με 23 βαθμούς. Στον αντίποδα ο Αστέρας παρέμεινε ουραγός της κατηγορίας με μόλις 6 πόντους.

img_9155-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%bf

Μόλις στο 8ο λεπτό η λάθος εκτίμηση της πορείας της μπάλας από τον Χρυσοβαλάντη Μπαντή έδωσε την ευκαιρία στον Αλέξη Τσούτσα που δεν παράτησε την φάση, να γίνει κάτοχος της μπάλας μέσα στη περιοχή και με σουτ σε κενή εστία, να κάνει το 1 – 0.

img_9158-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%bf

Οι φιλοξενούμενοι όμως με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα είχαν απάντηση. Και συγκεκριμένα στο 31′ ο Λευτέρης Γκαραγκούνης με σουτ μετά από ωραία ατομική του προσπάθεια, έφερε το ματς και πάλι στα ίσια.

img_9168-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%bf

Στην επανάληψη ο Αλέξης Τσούτσας κλήθηκε και πάλι να «ξεκολλήσει» το κάρο της Δόξας από την… «λάσπη». Έτσι στο 51′ μετά από δική του όμορφη ατομική ενέργεια, ξεμαρκαρίστηκε και σούταρε για το 2 – 1 της Δόξας Αργυροπουλίου. Λίγα λεπτά έπειτα μάλιστα πέτυχε και το χατ – τρικ, όταν στο 63′ με σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1.

img_9160-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%bf

Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και στο 67′ κατάφεραν με τον Λευτέρη Γκαραγκούνη, με πλασέ μετά από σέντρα του Γιώργου Μπαντή, να μπουν και πάλι στο παιχνίδι, μη όμως καταφέρνοντας εν τέλει να πάρουν κάτι από την αναμέτρηση.