Παίρνει μπρος ο Σ.Σ. Ραψάνης!

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Σ.Σ. Ραψάνης επικρατώντας με 4 – 3 του Θερμαϊκού Στομίου κι έτσι αναρριχήθηκε πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Πιο συγκεκριμένα, με τη σημερινή νίκη το συγκρότημα του Κώστα Μπακατσή έφθασε τους δέκα βαθμούς και βρίσκεται στη τρίτη θέση της βαθμολογίας μαζί με τον Πυργετό και τον Άρη Κουλουρίου. Αντίθετα, το σύνολο του Χρήστου Βλούχου που προσπάθησε σήμερα να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στη Ραψάνη, έμεινε στους πέντε βαθμούς και στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας ύστερα και από το πέρας της 5ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο 10ο λεπτό ο Τζέφρι Σινάν με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Σ.Σ. Ραψάνης στο σκορ, ενώ στο 35ο λεπτό ο Ρίζος Οικονόμου με δικό του τέρμα και με σουτ από το ύψος του πέναλτι, έφερε το παιχνίδι στα ίσια καθώς πέτυχε το 1 – 1.

Μάλιστα, πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά ξανά στο σκορ και πέτυχαν το 2 – 1, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Μπίμπα με ωραίο πλασέ ύστερα από όμορφο συνδυασμό των παικτών του συνόλου του Κώστα Μπακατσή.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Ορέστης Ζιούστης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1, ενώ στο 70ο λεπτό ο Τζέφρι Σινάν με πανέμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ διεύρυνε το σκορ σε 4 – 1.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Θερμαϊκός μείωσε σε 4 – 2 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Τσιάρα, ενώ στο 79ο λεπτό ο Κώστας Αλβανός βρήκε δίχτυα και σημείωσε το 4 – 3, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Σ.Σ. Ραψάνης (Κώστας Μπακατσής): Καλογιάννης, Δικόπουλος, Κυριάκος, Πατσώνης, Γκαραγκούνης Γ. (55′ λ.τ. Λιάμης), Σινάν Κ., Ζιούστης, Μπίμπα (70′ Σινάν Ερ.), Σινάν Τζ., Ρωμνιός (80′ Χατζηϊωαννίδης), Κατσαμάκας (40′ λ.τ. Κούμε).

Θερμαϊκός Στομίου (Χρήστος Βλούχος): Φωτίου, Τοπάλης Μ., Θεοδώρου, Χλωρός, Ταπατάς (25′ λ.τ. Χατζηλιόντας), Οικονόμου, Αντωνίου, Πικούλης, Πολύζος, Αλβανός, Τσιάρας.