Παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον και νέα ντέρμπι στην Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας…

Η 13η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 1ου και 2ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σάββατο (21/12).

Στον Δρυμό θα γίνει το ντέρμπι των Κεραυνών, εκεί όπου η τοπική ομάδα θα παίξει με την ομάδα των Δένδρων, ενώ στο Βιολογικό Νέας Σμύρνης ο Πανιώνιος θα φιλοξενήσει τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Στη Μαρμαρίνη, η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ στο Δασοχώρι η Δόξα Βαλανίδας θα υποδεχθεί τη Πελασγιώτιδα.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα αναμετρηθεί με τον Σ.Σ. Ραψάνης, ενώ στο Κουλούρι η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Όλυμπο Αιγάνης.

Στη Βερδικούσια η Προοδευτική θα παίξει απέναντι στην Ακαδημία Τυρνάβου, ενώ τέλος, το μεσημέρι της Κυριακής που θα είναι το μοναδικό ματς για τον 1ο όμιλο, στο Πουρνάρι ο Κίσσαβος Συκουρίου θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο, Όλυμπο Γόννων.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Δρυμός 21/12 Δένδρα
Πανιώνιος 21/12 Δήμητρα Γιάννουλης
Μαρμαρίνη 21/12 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Βαλανίδα 21/12 Πελασγιώτιδα
Ιπποκράτης 21/12 Σ.Σ. Ραψάνης
Κουλούρι 21/12 Αιγάνη
Βερδικούσια 21/12 Ακαδημία Τυρνάβου
Συκούριο 22/12 Γόννοι

Η Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      34 – 6   29
2. Δήμητρα Γιάννουλης      24 – 7   28
3. Δένδρα      26 – 13   26
4. Βερδικούσια      21 – 16   18
5. Πελασγιώτιδα      17 – 13   18
6. Κουλούρι      15 – 22   18
7. Δρυμός      16 – 14   18
8. Πανιώνιος      15 – 16   16
9. Συκούριο      18 – 17   15
10. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      21 – 21   15
11. Βαλανίδα      10 – 20   13
12. Ακαδημία Τυρνάβου      11 – 20   11
13. Ιπποκράτης      16 – 25   10
14. Μαρμαρίνη      8 – 16   9
15. Αιγάνη      18 – 24   9
16. Σ.Σ. Ραψάνης      10 – 27   7

Όσον αφορά στον 2ο όμιλο, όλα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το μεσημέρι του Σαββάτου (21/12) με ώρα έναρξης στις 15:00 το μεσημέρι.

Στο γήπεδο του Πλατυκάμπου ο Αστέρας Μελισσοχωρίου θα υποδεχθεί τον Λαρισαϊκό, ενώ στους Αγίους Αναργύρους ο Ατρόμητος θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση Φαρσάλων.

Στη Βαμβακού, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Απόλλωνα Γαλήνης, ενώ στο Ελευθεραί θα γίνει ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής με τη τοπική ομάδα και τα Βούναινα.

Το Ναρθάκι στη 13η «στροφή» του πρωταθλήματος θα αντιμετωπίσει στο γήπεδο του τον Προμηθέα, ενώ στο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο Πύρρος θα παίξει με τον πρωτοπόρο, Παναγροτικό Νίκαιας σε ακόμη ένα ντέρμπι!

Στο γήπεδο της Ραχούλας θα διεξαχθεί το παιχνίδι Αστραπή Ν. Πολιτείας – Ραχούλα, ενώ τέλος, η Γλαύκη θα φιλοξενήσει στην έδρα της τη Δόξα Υπέρειας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Μελισσοχώρι 21/12 Λαρισαϊκός
Αγ. Ανάργυροι 21/12 Αναγέννηση Φαρσάλων
Βαμβακού 21/12 Γαλήνη
Ελευθεραί 21/12 Βούναινα
Ναρθάκι 21/12 Προμηθέας
Πύρρος 21/12 Παναγροτικός Νίκαιας
Αστραπή Ν. Πολιτείας 21/12 Ραχούλα
Γλαύκη 21/12 Υπέρεια

Η Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

1. Παναγροτικός Νίκαιας      27 – 16   25
2. Βούναινα      26 – 12   24
3. Ελευθεραί      15 – 9   23
4. Ραχούλα      18 – 10   22
5. Πύρρος      15 – 11   22
6. Αστραπή Ν. Πολιτείας      25 – 14   21
7. Βαμβακού      22 – 15   21
8. Υπέρεια      21 – 16   20
9. Μελισσοχώρι      20 – 17   18
10. Άγ. Ανάργυροι      14 – 15   15
11. Ναρθάκι      21 – 17   15
12. Γαλήνη      9 – 18   10
13. Λαρισαϊκός      11 – 23   9
14. Γλαύκη      10 – 29   7
15. Αναγέννηση Φαρσάλων      9 – 25   6
16. Προμηθέας      5 – 19   5

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...