Πανηγυρίζει την άνοδο στην Α΄ΕΠΣΛ το Αβέρωφ!

Τη νίκη με 3 – 0 απέναντι στο Ελευθεραί κατέκτησε το Αβέρωφ κι έτσι πανηγυρίζει την άνοδο στην Α΄τοπική κατηγορία, μία αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Επιστροφή στην Α΄ΕΠΣ Λάρισας για το συγκρότημα του Δημήτρη Κουκουλιάφκα, καθώς έφθασε τους εξήντα δύο βαθμούς με τη νίκη απέναντι στο σύνολο του Δημήτρη Δανιλούλη και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο δεν τα κατάφερε κι έμεινε στους τριάντα ένα βαθμούς.

Ο Γιώργος Ελευθέρογλου πέτυχε το 1 – 0 στο 17ο λεπτό του αγώνα και ευτύχησε να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ στο 33′ ο Θωμάς Κουσιάς διπλασίασε τα τέρματα για το Αβέρωφ.

Πέντε λεπτά μετά, ο Ηλίας Λιλολάρι ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0, ενώ στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Σγουραλής που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή διεύρυνε το σκορ σε 4 – 0!

Το μόνο που κατάφερε το Ελευθεραί, ήταν να μειώσει σε 4 – 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με τον Κώστα Χατζή στο 80ο λεπτό του αγώνα.

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Δημήτρης Κουκουλιάφκας): Μάνος, Στεργίου, Μητσιός (65′ Σταυροθανασόπουλος), Μούτσα, Μπαστούνης, Λιλολάρι, Μπαρούτας (46′ Ντέκας), Γραμμένος, Κουσιάς (54′ Σγουραλής), Ελευθέρογλου (59′ Δελητζάνης), Κοτρώτσιος Χρ.

Α.Ο. Ελευθεραί (Δημήτρης Δανιλούλης): Μόσιαλος, Καρβούνης (58′ Χατζής Γ.), Κουτσοδόντης (46′ Μασρί), Κολοβός, Δάσσιος, Ζησόπουλος, Καλφούντζος, Βλησαρούλης, Θεοδώρου, Χατζής Κ., Βασιλόπουλος.