Πανηγύρισαν τα Δένδρα!

Στη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, ο Κεραυνός Δένδρων κατάφερε να πανηγυρίσει τη πρώτη του νίκη, επικρατώντας με 2 – 1 του Ηρακλή Πλατανουλίων.

img_1742 img_1746

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πρώτοι βρήκαν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα. Με τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου στον αγώνα, ο Μπακού με σουτ μέσα από τη περιοχή, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

img_1748 img_1779

Η απάντηση των «φιλοξενούμενων» ήρθε ένα τέταρτο αργότερα. Συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Καφαντάρης με σουτ από καλή θέση έστειλε τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας, ισοφαρίζοντας γρήγορα σε 1 – 1.

img_1785 img_1787

Τα Δένδρα στο 40΄έφτασαν κοντά και σε δεύτερο τέρμα, όμως το σουτ του Μπακού σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Πασάλογλου. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 80΄ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί. Καθώς ο Τσούτσος με σουτ σκόραρε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.