Πανιώνιος-Χανιά 2-2: Χορταστικό φιλικό σε Νέα Σμύρνη

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Πανιώνιος και Χανιά σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στη Νέα Σμύρνη.

Μπροστά πήγε καλά πετυχαίνοντας δύο γκολ, πίσω όμως όχι και τόσο αφού δέχθηκε επίσης δύο. Μιλάμε φυσικά για τον Πανιώνιο που στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Παπαβασιλείου στο πάγκο, αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 κόντρα στα Χανιά σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στη Νέα Σμύρνη.

Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο είχε φάσεις, αλλά όχι γκολ, τα οποία μπήκαν όλα στην επανάληψη. Αρχικά οι… κυανέρυθροι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν με τον Αραμπούλι ο οποίος στο 48′ ευστόχησε σε πέναλτι κάνοντας το 1-0. Οι Χανιώτες αντέδρασαν και όχι μόνο ισοφάρισαν με τον Τριανταφυλλάκο στο 67′ με ωραία εκτέλεση φάουλ, αλλά πέρασαν μπροστά και πάλι με τον ίδιο παίκτη στο 84′. Τελικά οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 88′ να ισοφαρίσουν με τον Τσιλούλη με το 2-2 να είναι και το τελικό σκορ.

Πανιώνιος: Κότνικ (46′ Μαλέρμπ), Σαραμαντάς (46′ Λυμπεράκης), Κόρμπος, Μαξίμοβιτς (60′ Μπαξεβάνος), Αραμπούλι (68′ Σέλκος), Καμαρά (60′ Γρίβας), Σταυρόπουλος, Ρέντζας (46′ Σιντι Αλί), Άρσε (31′ λ.τρ. Οικονομίδης), Τσιλούλης (89′ Κιάκος), Παπαγεωργίου

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης, Σωτηράκος, Γρομητσάρης, Πάνος, Λεοζίνιο, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Αρναρέλλης, Τζιώρας, Σελινιωτάκης, Καραγεώργης, Μαρτίνες

Αγωνίστηκαν και οι: Κουσκούνας, Δημητριάδης, Τριανταφυλλάκος, Βρετός, Παπαχρήστος

Πηγή: gazzetta.gr