Παράσταση για έναν… Σαμέτ στην Ελάτεια!

Την δεύτερη του νίκη και αυτήν μακριά από το «σπίτι» του, πέτυχε ο Όλυμπος Αιγάνης, ο οποίος επικράτησε με 4 – 1 στην Ελάτεια της τοπικής Θύελλας, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σαμέτ που σημείωσε χατ – τρικ εις βάρος της Θύελλας Ελάτειας.

Η ομάδα του Δημήτρη Χρυσάκη που επέστρεψε τόσο στον πάγκο όσο και κάτω από τα δοκάρια του Ολύμπου Αιγάνης, επέστρεψε στις νίκες μετά από ένα επεισοδιακό 2 – 2 στη Μαρμαρίνη δύο εβδομάδες νωρίτερα, φτάνοντας τους επτά βαθμούς μετά από τέσσερις αγωνιστικές στον 3ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας. Στον αντίποδα η ομάδα του Θανάση Γιακουβή έμεινε με τους τρεις βαθμούς της πρεμιέρας στην 9η θέση.

Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Σαμέτ με σουτ, για να ισοφαρίσουν με την σθμπλήρωση μισής ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι με τον Βασίλη Μάνδαλο που πήρε κάθετη πάσα στον χώρο από τον Βασίλη Ζάρρα και από θέση τετ – α – τετ δεν αστόχησε για το 1 – 1, που όμως δεν ήταν το σκρο του ημιχρόνου.

Και αυτό διότι στο 35′ ο Σαμέτ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Όλυμπο Αιγάνης, ενώ στο 40′ ο Τάκης έδωσε διαφορά δύο τερμάτων στην ομάδα της Αιγάνης.

Στην επανάληψη και στο 65′ ο Σπύρος Γκαραγκούνης είχε δοκάρι σε δική του ατομική προσπάθεια, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 72′ με το τρίτο του προσωπικό τέρμα στο παιχνίδι, ο Σαμέτ.

Η διοίκηση του Ολύμπου Αιγάνης ευχαριστεί την διοικήση της Θύελλας Ελάτειας για την άψογη σε όλα τα επίπεδα φιλοξενεία των γηπεδούχων και δεσμεύεται για τον επαναληπτικό του δευτέρου γύρου. Άψοχη και η διαιτητική τριπλέτα σύμφωνα πάντα με την διοίκηση των φιλοξενουμένων που θέλησαν να επιβραβεύσουν τους διαιτητές της αναμέτρησης ππυ πέρασαν απαρατήρητοι καθ΄όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Θύελλα Ελάτειας (Θανάσης Γιακουβής): Βούλγαρης, Τασιόπουλος (46′ Διαμαντάκης), Αποστολόπουλος, Τσιάνας, Μουστάκας, Χαδουλός Χρ., Χαδουλός Δ., Τζοβάρας Σωτ. (80′ Καλαντζής), Τζοβάρας Σωκρ. (46′ Μικερτζής), Ζάρρας, Μάνδαλος (70′ Μαντής).

Όλυμπος Αιγάνης (Δημήτρης Χρυσάκης): Χρυσάκης (80′ Κανταρίνος), Σολωμός (46′ Νιάφας), Χριστοδούλου, Μπουλάρι, Περόι (70′ Ριζάκης), Ζάχος, Γκαραγκούνης Χαρ., Τάκης, Σαμέτ, Γκαραγκούνης Σπ., Βουγιούκας (46′ Γκαραγκούνης Γ.).