Παραδοσιακά ντέρμπι, δύσκολα προβλέψιμα…

Μετά την χθεσινή καλή ημέρα σήμερα θα πάμε και σήμερα ταμείο.

Του Δημήτρη Πετρωτού

Αν βγάλεις απ΄ έξω την Ολλανδία που χθες τρέλανε κόσμο μαζί και εμάς, στα δύο άλλα ματς πέσαμε μέσα 100%. Ακριβές σκορ ημιχρόνου και τελικό στο Μεξικό – Καμερούν αλλά και άσσο από ημίχρονο στο Χιλή – Αυστραλία.

Για σήμερα στοιχηματικά ίσως και η πιο δύσκολη ημέρα. Και αυτό γιατί παίζει η αγαπήμενη όλων μας, η Εθνική μας.

Επειδή το συναίσθημα παίζει μπάλα σε αυτές τις περιπτώσεις δεν θα μπω σε λεπτομέρειες.

Πάμε όμως στα υπόλοιπα παιχνίδια…

Ουρουγουάη – Κόστα Ρίκα

Στο παιχνίδι το απογευματινό όπως και στο χθεσινοβραδινό θα ποντάρω στον άσσο της Ουρουγουάης από το ημίχρονο το οποίο και με προσελκύει στοιχηματικά με το 2.10 να ακούγεται… καλό. Αν είχα να επιλέξω και ένα ακριβές αποτέλεσμα θα επέλεγα το 2 – 0 (6.00 απόδοση), με το Under να είναι οριακό.

Ιταλία – Αγγλία

Κλασσικό ευρωπαϊκό ντέρμπι. Δύσκολο παιχνίδι. Ως μπούσουλα θα επιλέξω το Χ (3.00) και αν πάει κάπου το ματς το βλέπω για Αγγλία μεριά με 2.80 απόδοση. Επίσης θα μου άρεσε και το «Να σκοράρουν και οι δύο ομάδες» με απόδοση κοντά στο 2.00. Αν είχα να επιλέξω ένα σκορ θα επέλεγα το 1 – 1.