Παραλίγο να «αυτοκτονήσει» ο Αχιλλέας

Από 0 – 3 σε 2 – 3 μετέτρεψε το σκορ ο Φαλανιακός στο ματς με τον Αχιλλέα Φαρσάλων, εκεί όπου όμως οι «κιτρινόμαυροι» κράτησαν το σκορ μέχρι το τελευταίο λεπτό στο παιχνίδι για την 28η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Τη νίκη στα χέρια του κρατούσε λοιπόν ο Αχιλλέας και τους τρεις βαθμούς πήρε στο τέλος, φθάνοντας έτσι τους εβδομήντα ένα βαθμούς, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Γιάννη Μιχαλέ έμεινε στους τριάντα οκτώ πόντους και στην όγδοη θέση ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Στο 20ο λεπτό του αγώνα ο Αποστόλης Νάστας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 0 – 1 για τον Αχιλλέα Φαρσάλων, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μάνος Πετράκης έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 55ο λεπτό, ο Βασίλης Λόλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ στο 71ο λεπτό ο Χρήστος Λυγούρας μείωσε σε 2 – 3 με ιδανικό τελείωμα. Τέλος, το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Δημήτρης Παπαγεωργίου στο 83ο λεπτό του αγώνα.

Φαλανιακός (Γιάννης Μιχαλές): Παπαϊωάννου, Μαχαίρας, Βαρσάμης, Πανταζής Γ. (82′ λ.τ. Γκάζι), Φατούρας, Μπλέντι, Λιλολάρι, Αλατάς Δ., Πανταζής Ηλ. (64′ Παπαγεωργίου), Λυγούρας, Αλατάς Ι. (64′ Ντανίκας).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Ντάλλας, Καραμπούζης, Οικονόμου, Κουμπούρας, Κακαζούκης, Μανιώτης, Νεμπεγλέρας, Τλούπας (70′ Γιώργης), Νάστας (66′ Κοντοβάς), Λόλας (64′ Περήφανος), Πετράκης.