«Παρθενική» νίκη για τον Δία!

Την παρθενική του νίκη στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Δίας, κερδίζοντας στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, την Αναγέννηση Καλοχωρίου με 3 – 1, σκορ το οποίο μάλιστα διαμορφώθηκε από το πρώτο κιόλας μέρος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στην αναμέτρηση μόλις στο 6ο λεπτό με «δράστη» τον Μητρούσια, με τους Καλοχωρίτες να απαντούν με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δούρου. Οι γηπεδούχοι όμως πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ πριν το ημίχρονο. Αυτήν την φορά δίχτυα βρήκε ο Τζούρος που στο 33′ έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του Δία.

Ο Δίας πέτυχε και τρίτο τέρμα στο πρώτο μέρος. Στο 36ο λεπτό ο Βαγιούλης έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Δία, σκορ το οποίο παρέμεινε έως και το φινάλε της αναμέτρησης, παρά τις όποιες προσπάθειες των φιλοξενουμένων στην επανάληψη, στην οποία είχαν δοκάρι με τον Λίταινα (80′), ενώ ο Μουμίν της Αναγέννησης στο 90’+3′ κράτησε σε πέναλτι το 3 – 1.

Δίας 2018 (Γιάννης Τζήμας): Παραλυκούδης, Μητρούσιας, Καψάλης, Γελαδάρης (50’ Στεργίου Α.), Τζήμας, Βαγιούλης, Μάρκου, Σπανούλης, Τζούρος, Μελάς, Στεργίου Β. (55’ Μούσα).

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιάννης Τσαλάγκας): Μουμίν, Πλιάτσικας, Σιούλας (60’ Τσιρώνης Α.), Μπαλοδήμος, Τσιρώνης Γ., Βουλάγκας, Λιόγκας (70’ Έξαρχος), Μπράτσια, Λίταινας, Ζαβρής, Δούρος.