«Πεντάρα» και κορυφή για Μελισσοχώρι

Στην κορυφή του 3ου Ομίλου, του Ομίλου «ο κακός χαμός», ανέβηκε μετά και την εντυπωσιακή του νίκη επί της Ομόνοιας με 5 – 0, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου.

Οι γηπεδούχοι με αυτήν τους την νίκη έφτασαν τους 14 βαθμούς και βρίσκονται πλέον στην πρώτη θέση μαζί με Σ.Σ. Ραψάνης και Χειμάδι.

Το σκορ άνοιξε με σουτ στην κίνηση ο Βογιατζής λίγο πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου (40′) για να δώσουν συνέχεια στο σκοράρισμα οι γηπεδούχοι με τον Μπακόλα στο δεύτερο μέρος και πέντε λεπτά μετά την έναρξη της (50′).

Στο 70′ ο Ζαφειρίου με ψηλοκρεμαστό σουτ μετά από κάθετη πάσα του Βογιατζή, έκανε τα τέρματα του Αστέρα Μελισσοχωρίου, τρία, ενώ δύο λεπτά έπειτα (72′) ο Μπακόλας με πλασέ μετά από ελεύθερο του συμπαίκτη του και τερματοφύλακα, Κουκούτση, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0.

Το τελικό 5 – 0 διαμόρφωσε ο Νούσιας στο 88ο λεπτό με πλασέ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Τζεμολάρι, Καραπέτσας, Λώζος, Λιάγκας, Νούσιας, Βογιατζής, Χατζής (80′ Σδράλης Αλ.), Ζαφειρίου (75′ Δημόπουλος), Μπακόλας (73′ Γκέφος).