«Πεντάσφαιρο» το Στόμιο!

Ο Θερμαϊκός Στομίου πήρε μία δύσκολη και συνάμα εντυπωσιακή νίκη, επικρατώντας εκτός έδρας της Ομόνοιας με 5 – 2.

ΤΣΙΑΡΑΣ Ι. - ΔΑΛΛΑΣ

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα έχασαν μεγάλη ευκαιρία να σκοράρουν. Ο Δανιλούλης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Τζήμας, όμως ο Φωτίου απέκρουσε και στην επαναφορά ο Θύμιος Μπέτσης πλάσαρε άουτ.

ΓΚΟΥΤΡΑΣ - ΤΑΠΑΤΑΣ Γ.

Ωστόσο στο 25′ ήταν πιο αποτελεσματικοί. Και ο Αποστόλης Βούκουτος με σουτ από καλή θέση μετά από ωραία ενέργεια «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του. Ενώ είχαν και δοκάρι στο 47′ με σουτ του Θύμιου Μπέτση με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο.

ΛΙΑΚΟΣ - ΓΚΟΥΤΡΑΣ

Για να φτάσουμε στο 56ο λεπτό όταν οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν. Κόρνερ του Διονύση Τσιάρα, απομάκρυναν με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι οι γηπεδούχοι, όμως με σουτ ο Κώστας Ξαφάρας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ομόνοιας κι έφερε το ματς στα ίσια.

ΜΠΕΤΣΗΣ - ΘΕΟΔΩΡΟΥ

Ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα έφερε τα πάνω κάτω στο ματς, καθώς με σουτ από καλή θέση έκανε την ανατροπή κάνοντας το 1 – 2. Ενώ στο 67′ και πάλι ο Κώστας Ξαφάρας και πάλι με σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ κάνοντας το 1 – 3 σημειώνοντας χατ – τρικ!

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Ρ. - ΔΑΛΛΑΣ

Το σκορ πήρε ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στο 75′ όταν ο Γιάννης Τσιάρας με σουτ από καλή θέση μετά από πάσα του Κώστα Ξαφάρα έκανε το 1 – 4. Για να έρθει στο 84′ με σουτ ο Οδυσσέας Πολύζος να κάνει το 1 – 5. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν στο 87′ να μειώσουν με σουτ του Αποστόλη Βούκουτου στο τελικό 2 – 5.

ΠΛΙΤΣΗΣ - ΤΣΙΑΡΑΣ Δ.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κουτσογιαννούλης, Τζήμας, Νάνος, Μούτσα, Δάλλας, Πλίτσης (72′ Μπράτσος), Τριανταφύλλου (82′ Μαλαμούτης), Δανιλούλης (46′ Πατέτσος), Βούκουτος, Μπέτσης, Γκούτρας.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Ταπατάς, Μυλωνάς, Οικονόμου (46′ Ξαφάρας), Τσιάρας Ι., Λιάκος (65′ Χατζηλιόντας), Θεοδώρου, Τοπάλης, Αντωνίου, Τσιάρας Δ., Βλούχος (80′ Πολύζος).